Grizu i male Lavice, pobedile Mašinac iz Niša

Odličan vikend leskovačkih Lavica upotpunila je mlađa selekcija, koja je uspela da, iako najmlađa u ligi, na svom terenu, pobedi jednu od najboljih ekipa u razvojnoj ligi, Mašinac iz Niša. Odlično su Lavice ušle u utakmicu i bespoštednom borbom nadoknađivale neiskustvo.

Na asistenciju Lene Radovanović, prvi strelac ekipe Blagojević se majstorski poigrala sa  kompletnom odbranom Mašinca i pogodila za 1:0.

Pet minuta kasnije, iz slobodnog udarca sa 30 metara, Selena Filipović topovskim udarcem povećala rezultat na 2:0.

Trgnuo se Mašinac, krenuo da stvara šanse, ali su Filipović i Kocić uspešno rešile sve situacije pred golom.

Drugo poluvreme proteklo je u znaku Mašinca. Fizički jača i spremnija ekipa je, kako je vreme odmicalo, bila sve agresivnija i pritiskala ekipu Lavica na svoju polovinu stvorivši dosta šansi pred golom Lavica ali je Stefanović pravila bravure na golu i unosila sigurnost u ekipu.

Mašinac je preko Pavlovićeve uspeo samo da smanji rezultat na 2:1, ali nije imao snage i za preokret.