Niški policajac Miloje Radulović rizikovao je svoj život kako bi spasao devedesetdvogodišnjeg komšiju iz požara koji je izbio u stanu u Ulici Ratka Jovića 10. Eksplozija plinske boce izazvala je vatru, ali je zahvaljujući brzoj reakciji Radulovića tragedija izbegnuta, a opasnost za ostale stanare sprečena.
Prema rečima stanara za Jugmediu, Radulović je munjevito reagovao usred noći.
„Uleteo je u stan na prvom spratu, isključio osigurače, spasao komšiju i ugasio požar, i to sve pre dolaska vatrogasaca, policije i hitne pomoći.
Stanari svedoče da u tom trenutku nije mislio na svoje dvoje male dece, koja su bila u njihovom stanu preko puta“, priča ova žena iz komšiluka.
Požar se dogodio oko jedan sat posle ponoći, između 18. i 19. novembra.
„U herojskoj akciji pridružile su mu se i komšije Dejan Tasić, Aleksandar Pejić i Aleksandar Jocić. Stanari zgrade su im zahvalni i nazivaju ih tihim herojima, ističući da oni ne žele medijsku pažnju“.
Nakon požara, policajac se u 5 sati ujutru vratio na posao u Beogradu i radio čitav dan.
Skromno i tako hrabro biće, kažu stanari.