U službi hitne pomoći pri domu zdravlja Vranje primljeno je tokom minulog vikenda 128 pacijenata, a na terenu je intervenisano 64 puta, potvrđeno je danas Jugmedii iz te službe.
Prema navodima Ivane Mitić Cvetković, glavne sestre ove službe, pomoć su najviše tražili hronični bolesnici, asmatičari i pacijenti sa srčanim problemima, ali i deca koja su se javljala sa povišenom temperaturom.
„Iako je magla glavni problem za pojavu tegoba kod srčanih bolesnika, broj pacijenata je bio za desetak posto manji od uobičajenog, verovatno zato što su vikendom ređe izlazili iz kuće“, objašnjava Cvetkovićeva.
Ona savetuje da se u takvim vremenskim okolnostima ne izilazi iz kuće pre 10 i posle 17 sati.
Inače, ova služba je za vreme slave Sveti Nikola zabeležila minimalan broj intervencija, pa je, s osmehom kaže glavna sestra, bila milinina raditi, u smislu da je medicinsko osoblje maksimalno moglo da posveti pažnju malobrojnim pacijentima.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!