Ivan Cvetković iz Leskovca, koji je profesionalnu karijeru zapčeo u Nemačkoj u decembu 2019. godine kao konsultant u oblasti finansijje, bankarstva i tržišta kapitala, planira da se u bliskoj budućnosti vrati u Srbiju i svoje znanje i veštine primeni u njoj.
Za njega se na sajtu navodi da je bio nosilac „Vukove diplome“ i priznanja „Đak generacije i da je tokom osnovnog i srednjeg obrazovanja učestovovao i osvajao nagrade na brojim takmičenjima iz istorije, engleskog jezika, osnova ekonomije i poslovne ekonomije. A nakon završene srednje škole upisuje Ekonomski fakultet Univerziteta u Nišu i za nešto manje od četiri godine, studije završava sa prosečnom ocenom 10,00.
„Tokom osnovnih akademskih studija, dobija priliku da bude učesnik studijskog boravka na Lajbnic Univerziteta u anoveru kao stipendista Nemačke službe za akademsku razmenu (DAAD). Zatim učesnik je studijskog boravka na Univerzitetu u Pasauu kao stipendista Bavarskog akademskog centra za srednju, istočnu i jugoistočnu Evropu (BAYHOST)“, piše na sajtu.
„Hrabrošću i radom do rezultata i sreće“, životni je moto Ivana Cvetkovića
On prihvata stipendiju DAAD-a i upisuje master studije iz oblasti ekonomije 2017. godine na Univerzitetu u Konstancu. Iste završava avgusta 2019. odbranivši master rad iz Mešunarodne finansijske makroekonomije na temu „Choice and the International Diversification Puzzle: A DSGE Analysis“, dodaje se na sajtu.
Na osnovnu odličnog uspeha i društvenog angažmana, dobitnik je mnogih domaćih priznanja i nagrada uključujući: priznanje za najboljeg studenta generacije na nivou Ekonomskog fakulteta i Univerziteta u Nišu, stipendija za izuzetno nadarene studente koju dodeljuje Ministarstvo prosvete, stipendija zadužbine Srudenica, nagrada Fonda za mlade talente grada Leskovca, Oktobarska nagrada grada Leskovca i druge, kaže se na sajtu.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Svakog strucnjaka, posle Vukovih nagrada, proseka, djaka generacije, republuckih nagrada, medjunarodnih, inostranih stipendija, jedina stvar koja ga definise jeste KOLIKO JE PLACEN. Iz svake oblasti poszoje dostignuca. I iz sociologije, difa. Ekonomija nije konkurentna nauka. Mnogi je zavrsavaju. A ekonomski problemi u svetu se gomilaju. Biti dobar strucnjak ne moze svako. Cesto je neko bolji teoreticar od prakticara. Pitanje glasi. Ako ga placaju mesecno 12000 evra, kao sto znam momke koje toliko placaju u Svajcarskoj ali iz druge oblasti, koliko ce primati u Leskovcu? Naravno, mladi znaju zbog ljubavi da se vrate na pocetni finansijski nivo, za manju platu, s manjom perspektivom, da zive zivotom sugragjana. Oni koji su mudri, znaju da se sanse ne ponavljaju. Za 5 godina neko u inostranstvu zaradi za stan u inostranstvu. To ne bi nikako mogao da zaradi u Lesk9vcu za 20 godina za kucu u Leskovcu. Dalje, onaj ko je toliko investirao u znanje po svetu, koji posao moze da ocekuje u Leskovcu, kakav strucan razvoj ga ceka? O drustvenim kontaktima necu da pricam. Mladi koji imaju kapacitet, u punoj snazi zasluzuju i najbolje uslove rada i najvece plate. Bar desetak godina dok ne unovce sav intelektualni ulozeni trud. Pa posle, ko ima zov divljine i nek se vrati. Ovako, ne znajuci pozadinu, stvarno je steta sa ovakvim dosadasnjim rezultatima.
Znamo mi sami da pretražujemo sajtove …redovno pratimo od g.predsednika, ne treba da nam to prepisete , pa kažete…videli smo već…
Treba samo vlast iz leskovca da ga povuce dole pa da se vrati, inace teska vajda.