Jurili sudiju zbog jedanaesterca

VLASOTINCE – Uprava Fudbalskog kluba “Vlasina” zatražiće da se komšijski derbi između njih i grdeličkog “Jedinstva” (0:1) registruje službenim rezultatom 3:0, zbog incidenta tokom meča u Grdelici.

U 60 minutu sudija Oliver Nikolić iz Niša je pred oko hiljadu gledalaca dosudio jedanesterac za Vlasinu, što je bio znak da ga pojure gotovo svi igrači iz domaće ekipe.

“Bilo je tu očiglednog udaranja i šutiranja od nekoliko igrača “Jedinstva”. Sudija je nekako došao do nesnalažljivog delegata utakmice Petra Slijepčevića iz Aleksinca i pokazao rukama da je doneo odluku da utakmicu trajno prekida. Međutim, na terenu je ostao još 30 minuta. Posle svega odlučio se da poništi dosuđeni kazneni udarac u indirektan udarac za domaćina, a da samo žutim kartonima kazni trojicu domaćih igrača“, naveo je sportski direktor “Vlasine, Ivan Rajković koji će od takmičarskih organa Niške zone zatražiti da se preispita “da li je sudija Oliver Nikolić morao iz bezbednosnih razloga da nastavi već prekinuti meč”.