KMF Leskovac bolji od Crvene Zvezde

Da je trener Stojanovć mogao da bira utakmicu kojom bi prekinuo niz poraza koji traje još od remija sa Tisom u četvrtom kolu, verovatno bi izabrao utakmicu protiv Crvene Zvezde jer, veće motivacije od pobede nad nekadašnjim prvakom države, svakako nema. Pogotovo ako ga pobedite na njegovom terenu. U Beogradu, u utakmici 9. kola Druge futsal lige Srbije, Crvena Zvezda-Leskovac 2:5 (1:2).

Uspeli su leskovački futsaleri da posle zaostatka od 1:0 u 4. minutu stignu do izjednačenja golom Nastića u 9. a onda i pogotkom Petrovića povedu 2:1 i sa vođstvom odu na zasluženi odmor. Drugo poluvreme ponovo je otvoreno pogotkom gostiju, ovog puta u listu strelaca upisao se Đorđević u 24. a najavu loših vesti za domaću ekipu posle odlične akcije Leskovčana kruniše Vukojević u 30.

Poslednji pokušaj da preokrenu tok utakmice domaći su imali posle drugog pogotka Trajkovića u 31. minutu da bi tačku na odličnu utakmicu stavio Nastić svojim drugim pogotkom u poslednjem minutu utakmice.

Za opstanak u drugoligaškom društvu ekipu iz Leskovca očekuje teška borba pa je potrebno pobeđivati direktne konkurente ali i osvajati bodove protiv jačih ekipa. Leskovčani su pokazali da mogu i bolje od trenutne situacije a prilika za nove bodove je već u sledećem kolu kada u Leskovcu gostuje još jedan rival koji se grčevito bori za opstanak.

Leskovački ljubitelji futsala će svakako pohrliti u SRC Dubočica i kao i do sada pomoći ekipi trenera Stojanovića da krene uzlaznom putanjom na tabeli.