KMF Leskovac bolji od Kalče

U utakmici 14. kola Druge futsal lige Srbije ekipa KMF Leskovac je na svom terenu bila bolja od ekipe KMF Kalča iz Niša, rezultatom 4:1 (0:0)

Posle neubedljivog poluvremena, koje su čini se obe ekipe odigrale u grču  i gde je za dvadeset minuta igre bilo vredno zabeležiti dve prilike i nedostatak koncentracije Stojadinovića pred golom gostiju, usledilo je puno kvalitetnije drugo poluvreme.

Već u prvom minutu drugog dela igre Micić Nikola (21. minut) na asisteniciju sinoć odličnog Stefanovića otvara vrata niške ekipe, da bi u nastavku usledila serija Stefanovića koji u 29. minutu na asistenciju Nikole Petrovića postiže drugi gol za svoju ekipu a potom i posle solo akcije u 33.minutu postiže pogodak za 3:0.
Trener gostiju Pavlović, koji je sve vreme pokušavao da pokrene svoju ekipu, pet minuta pre kraja počinje sa golmanom kao igračem u polju, međutim domaća ekipa se taktički organizovano odlično brani i iz jedne takve situacije Stefanović, sa svoje polovine, pogađa mrežu gostiju za 4:0 u 39. minutu.

Konačan rezultat 4:1 postavlja Pešić u 39.  minutu.

Trener KMF Leskovac, Nenad Stojanović, ističe da je ekipa iako bez trojice bitnih igrača, Cvetanovića, Nastića i Vukojevića, odigrala taktički zrelu utakmicu i zasluženo slavila.

Ovom pobedom KMF Leskovac stigao je do 4. mesta na tabeli Druge Futsal lige Srbije sa 22 osvojena boda.
Već u sredu, u 19 sati u Jagodini, ekipa iz Leskovca boriće se za trofej kupa FS RIS i plasman u osminu finala kupa Srbije i priliku da odmeri snage  sa nekom od ekipa iz najvišeg stepena takmičenja.

U narednom ligaškom kolu, KMF Leskovac gostuje u Nišu, a protivnik je ekipa Gvozdenog puka.