Kolonija umetnica prvi put u Vranju

Kolonija umetnica Vranje 2018. godine, u organizaciji Udruženja likovnih umetnika „AteljeK-33“ Vranje, prvi put će se održati u prostoru male sale Galerije Narodnog muzeja od 30. jula do 5. avgusta.

Na konkurs je stiglo 37 prijava, a tročlana selekciona komisija odabrala je šest učesnica.

To su Jovana Stojanac (Šabac), Milica Bjelanac (Zrenjanin), Neda Laketić Šoć (Kanada), Katarina Novaković (Leskovac), Dunja Sirmijum (Sremska Mitrovica), Dragana Kuprešanin (Beograd).

Osnovna ideja kolonije je afirmacija naše sredine bogate prošlosti i značajne kulturno istorijske tradicije. Svaka od umetnica će imati priliku da odabere temu kojom će se baviti. Imaće i mogućnost da predstave ono što ih je najviše inspirisalo i podstaklo na rad u Vranju i okolini, kroz druženje i razmenu iskustva sa ostalim učesnicama“, kažu organizatori.

Kolonija je projektno podržana na javnom konkusu finansiranja i sufinansiranja projekata iz kulture koje je raspisala Uprava grada za 2018. godinu.

Milica Bjelanović (1960) Zrenjanin. Diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1988. Na istoj studirala postdiplomske studije u klasi prof. Živka Đaka. Član je ULUS-a od 1989. Izlagala na preko 100 grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu (Japan, Španija, Poljska, Ujedinjeni Arapski Emirati, Francuska, Mađarska). Učestvovala u radu više od 30 likovnih kolonija u zemlji i inostranstvu.

Jovana Stojanac, rođena (1992) Šabac. Završila je Akademiju umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Vlada Rančića. Master akademske studije slikarstva završila na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Radomira Kneževića. Pored slike, bavi se različitim likovnim disciplinama kao što su grafika, mozaik, digitalna slika, dizajn, crtež , fotografija, mural i performans. Učestvovala na više grupnih izložbi slika, crteža, grafika, fotografija i mozaika.

Katarina Novaković (1990) Leskovac. Fakultet umetnosti u Nišu u klasi prof. Katarine Đorđević, završila 2013. godine. Master studije na istom fakultetu kod istog profesora 2014. Dobitnica je više nagrada iz oblasti slikarstva.

Dunja Sirmium (1984) Sremska Mitrovica. Fakultet primenjenih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Slobodana Đuričkova-Ćake 2011. godine; na istom fakultetu završila i master studije. U periodu od 2013-2015. je radila na projektu konzervacije i restauracije mozaika iz Carske Palate u Sremskoj Mitrovici. Redovan je član ULUPUDS-a. Živi i radi u Beogradu.

Dragana Kuprešanin, Beograd, samostalni umetnik. Fakultet likovnih umetnosti u Beogradu završila 2011. godine. Grafički dizajn završila na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu 2008. godine. Učestvovala na više od 300 grupnih i relizovala 20 samostalnih izložbi u zemlji i inostranstvu.

Neda Laketić Soć, Sarajevo. Živi i radi u Kanadi. Završila Akademiju likovnih umetnosti i posdiplomske studije u klasi prof. Alija Kucukalica i prof. Koste Angelo Radovanija. Član ULUS-a, SULUJ-a itd. U Kanadiradi u gradskom pozorištu Windsor, kao dizajner za propagandne publikacije. Od 2007. intezivno izlaže svoje crteže, skulpture, slike u izložbenim prostorima i galerijama u Torontu, New Yorku i Windsoru.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare