Koncertom „Vera naša pravoslavna“ obeležili Vidovdan

Koncertom  „Vera naša pravoslavna, Vojni folklorni ansambl „Šajkača“  iz Niša i Ansambl narodnih igara i pesama „Venac“ iz Gračanice obeležili su veliki pravoslavni praznik Vidovdan.

Pred prepunom salom Dom Vojske Srbije na podijumu su  smenjivali  se igrači  iz Niša i Gračanice, a kao solisti pevači su nastupili su Rade Lazić, Natalija Stojanović i Aleksandra Mladenović.  

Igre Šumadije, iz Bosilegradskog krajišta i leskovačke Morave, Svadbeni običaj iz Kosovskog pomoravlja, performans „Sunce Kosova“ i „Moja Vera“ samo su deo programa u kome je sinoć uživala publika u Domu Vojske.

Organizator koncerta je Komanda garnizona Niš, a podršku organizaciji koncerta dali su Studentski kulturni centar Niš, KUD „Abrašević“ i Scensko-muzičko udruženje „Srma“ iz Niša.

Vojni folklorni ansambl „Šajkača“  nastupio je pod vodjstvom  koreografa Marjane Cvetković Kesar, a ANIP „Venac“ pod rukovodstvom direktorke Snežane Jovanović.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare