Konfekcija Ready Group iz Niša jača nego pre korone

Jedan od privrednika koji je iskoristio pomoć podrške preduzetnicima u poslovanju od strane Vlade Srbije je i Andrija Radosavljević, vlasnik Ready Group iz Niša, preduzeća za proizvodnju dečje konfekcije, a koji kaže da se njegova firma u vreme pandemije dobro snašla, te da su nakon ovoga izašli još jači.

„Na početku pandemije bilo je određenih kolebanja šta ćemo i kako ćemo dalje, morali smo da vršimo reorganizaciju unutar naše proizvodnje. Pre uvođenja vanrednog stanja krenuli smo sa proizvodnjom maski, a nastavili u toku celog vanrednog stanja. To nam je održalo kapacitete i radnu upošljenost. Bilo je kolebanja šta ćemo sa radnom snagom, pogotovo zbog problema sa javnim prevozom i policijskim časom. Međutim, kada smo dobili mere podsticaja, odnosno za svakog zaposlenog po tri minimalca, to nam je skinulo veliki teret s leđa, pa smo onda lakše mogli da se bavimo svojim poslom. Investirali smo dosta u opremu, mašine, nove kapacitete, tako da nam je to dalo novi vetar u leđa za naš nastavak“, istakao je Radosavljević.

This slideshow requires JavaScript.

Ovaj privrednik se, zapravo, danas pohvalio u Regionalnoj privrednoj Komori Niš gde je održana promocija programa podrške preduzetnicima iz Nišavskog, Pirotskog i Topličkog okruga. Vlada Republike Srbije, Ministarstvo privrede, Fond za razvoj, Nacionalna služba za zapošljavanje i Regionalna agencije Srbije ovim programom likvidnosti opredeljuju sredstva podrške od 24 milijarde dinara, odnosno do milion, dva, deset ili 25 miliona kredita po preduzetniku.

Shodno situaciji koja je i dalje aktuelna, ovog puta je smanjen broj učesnika na oko 30-ak, uz poštovanja fizičke distance, upotrebu maski i dezinfekcionih sredstava.

„Danas ćemo predstaviti program Fonda za razvoj i Ministarstva privrede, dakle program podrške početnicima u poslovanju i javni poziv privrednim subjektima koji su stariji od dve godine poslovanja. Tu početnici nemaju prava da konkurišu. Imamo javni poziv koji je takođe objavljen pre vanrednog stanja, a to je program za nabavku nove opreme. On ide preko određenih banaka koje su imale javni poziv da se prijave i budu partneri na ovom programu. Ponudili su svoje povoljne uslove, a taj javni poziv se odnosi na pomoć i podršku privrednim subjektima mikro, malih i srednjih preduzeća koji mogu da nabave samo novu opremu“, kazala je menadžerka sektora za ekonomiju u Razvojnoj agenciji Jug Maja Virijević

Dodala je da je uključena i nabavka polovne opreme, kao i trajnih i obrtnih sredstava, sirovina, opreme za adaptaciju poslovnih prostora, vozila koja su uključena u njihovu proizvodnju, softvera i ostalih neophodnih stvari koje su podržane tim programima.

„Kada govorimo o likvidnosti, govorimo o kreditu koji je sa povoljnim uslovima, 1% kamatne stope, 36 meseci otplate i u zavisnosti od iznosa je i opredeljen instrument obezbeđenja. Imamo veliki broj prijava, dokumentaciju primamo svakodnevno, Fond za razvoj to pregleda i odlučuje. Za taj program je opredeljeno 24 milijardi dinara, tako da imamo još sredstava“, istakla je Maja

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare