Konstantin Živković – tihi heroj koji život ne deli na ljudski i životinjski

Na auto-putu kod Ražnja odigrala se nedavno prava drama kada se stari „pežo“ sa tri devojke iz Niša pretvorio u buktinju. Samo zahvaljujući prisebnosti i hrabrosti Konstantina Živkovića (37) iz Trstenika, one su danas žive. Dugo im je trebalo da pronađu misteriznog heroja, koji se izgubio bez pozdrava.

Vozeći iza njih, primetio je varnice i dim, preticao ih i davao znakove da stanu. Kada su konačno zaustavile auto, istrčao je, otvorio vrata i izveo ih na sigurno, izvukao i njihove stvari iz gepeka – a svega nekoliko trenutaka kasnije automobil je progutala vatra.

Ovo, međutim, nije prvi put da Konstantin rizikuje sopstveni život. Još 2006. godine spasao je komšinicu iz požara, izvukao motokultivator i kuče iz zapaljene štale. „Život je život, bilo da je čovek ili životinja“, kaže heroj, pošto mu je otkriven identitet.

Devojke su mu se zahvalile i pronašle ga nakon nesreće, a on poručuje da ga brine što se u javnosti spekuliše o njihovoj odgovornosti: „Bile su normalne i kulturne, bez muzike i nepažnje. Nisu znale šta se dešava. Mnogo je zlih jezika“.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Milan
25.08.2025. 09:15

Bravo, treba više takvih dobrih duša na našim prostorima.