Lavice bolje od Majdanpeka

U 6. kolu Prve lige Srbije za žene, Lavice-Dubočica savladale su na svom terenu ŽFK Majdanpek rezultatom 3:0 (0:0).

Odigrale su Lavice još jednu dobru utakmicu, prema prikazanoj igri možda i najbolju ove sezone ali i pored izglednih šansi koje su stvarale kao na traci, nisu uspele da u prvom delu utakmice savladaju Jefimiju Škandro, kadetsku reprezentativku Srbije.
Pored prilika koje su imale Dubroja, Filipovićeva i Marjanovićeva iz prvog poluvremena valja pomenuti i prečku Stošićeve posle lepe minijature sa odbranom gošći.

Prvi pogodak delo je Dubroje, koja posle duge lopte Ane Stojanović, koristi nesporazum u odbrani gošći i znalački u 56. minutu utakmice lobuje Škandro.

Drugi i treći pogodak Lavica delo su Jovane Marjanović koja je ponovo pružila vrlo dobru partiju, opravdavši tako status reprezentativke. Najpre je u 70. minutu ukrala jednu loptu u začetku akcije gošći i sa više od 20 metara savladala Škandro, a potom i u 83. minutu pobegla odbrani i mirno rešila situaciju oči u oči sa golmankom Majdanpeka.
Timskom igrom i ogromnom željom, uspele smo da opravdamo očekivanja ekipe i trenera i zabeležimo još jednu važnu pobedu. Gostujućoj ekipi čestitam na fer i korektnoj borbi i nadam se da ćemo do kraja sezone imati još uspešnih mečeva – ističe Marjanovićeva posle utakmice.

Lavice-Dubočica, posle šest odigranih kola, nalaze se na četvrtom mestu Prve lige Srbije sa tri pobede, dve nerešene i jednim porazom i u narednom kolu gostuju ekipu Jedinstvo 2014 iz Pirota.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.