Lavice poražene u Šapcu

Uspešna serija leskovačkih fudbalerki prekinuta je porazom od Mačve u Šapcu 3:1. Nisu uspele Lavice da dođu do novih bodova i pored dobre igre protiv favorizovane ekipe domaćih, koje su za razliku od gošći, koristile svoje prilike.

Dug put ostavio je posledice na devojke iz Leskovca pa je ekipa Mačve već na startu utakmice stvorila par šansi. Ipak, Lavice su prve došle do vođstva golom Marjanovićeve koja je sa distance pogodila malu mrežu Vešićeve. Do kraja prvog poluvremena igralo se čvrsto i agresivno sa obe strane ali u 40. minutu dolazi do pada koncentracije Lavica koje u tim trenucima spašava Ana Stojanović.

Na početku drugog poluvremena šansu da poveća vođstvo Lavica propustila je Dubroja, tačnije, loptu sa gol linije izbacila je jedna od fudbalerki Mačve. U 61. minutu posle kontakta golmana Lavica s igračicom Mačve, iz sumnjivog kaznenog udarca  Graovac postiže pogodak za 1:1. Drugom golu domaće ekipe predstoji još jedna sumnjiva odluka sudije Mickovske, tako što dozvoljava prednost iz koje domaća ekipa u 74. minutu postiže pogodak za 2:1 – Tamara Dimitrijević.

Lavice su spuštenog garda krenula u otvorenu borbu što domaća ekipa koristi i u nadoknadi vremena drugim golom Graovac, postiže konačan rezultat.

U sledećem kolu, Lavice će na svom terenu, ugostiti ekipu beogradskog Rada koja zauzima poslednje mesto na tabeli Prve lige Srbije.