Lavice ubedljive protiv beogradskog Rada

U prvom kolu prolećnog dela sezone Prve lige Srbije za žene, pred praznim tribinama Dubočicinog stadiona, leskovačke Lavice bile su bolje od gošći iz Beograda rezultatom 5:1 (1:1).

Po teškom terenu gošće su došle u vođstvo već u 6. minutu golom Mine Knežević posle jedne greške domaćih igračica na sredini terena.

Lavice su nastavile da igraju svoju igru i vrlo brzo stigle do izjednačenja. Uigrana akcija dubinskom loptom između linija odbrane, na pas Ilićeve Selena Filipović izlazi oči u oči sa Bojadžijom golmanom Rada i rutinski smešta loptu u mrežu za 1:1 u 29. minutu.

Drugi deo utakmice protekao je u znaku Lavica. Jelena Dubroja u 53. a potom i  Jovana Marjanović u 56. minutu, minutu dovode Lavice u osetno vođstvo da bi Selena Filipović svoj debi za prvi tim ukrasila još jednim pogotkom u 67. minutu. Konačan rezultat utakmice postavila je Jovana Ilić u 71. minutu.

Sa tri boda, Lavice su ušle u bezbednu zonu i po svoj prilici izbegle borbu za opstanak u Prvoj ligi Srbije.

Debitantkinja, Selena Filipović, strelac dva pogotka ističe da je ponosna na svoju ekipu i njihov današnji učinak.

„Ispunila mi se želja da debitujem za prvi tim a uz pomoć saigračica uspela sam da postignem dva pogotka. Puno smo se trudile i timskom igrom osvojile značajne bodove. Mi smo mlad i ambiciozan tim željan dokazivanja i sigurno smo na dobrom putu. Čestitam saigračicama i treneru na pobedi a gošćama na fer i korektnoj igri“, kazala je Filipovićeva.

Lavice su nastupile u sastavu: Stojanović Ana, Jelić Milica, Jelić Anica, Stojković Ana, Ilić Jovana, Filipović Selena, Marjanović Jovana, Kostić Ivana, Dubroja Jelena, Krstić Natalija, Stošić Kristina. U igru su ulazile Milenković Nina, Ilić Sara, Bogdanović Maja, Stojanović Nataša i Mladenović Aleksandra.