U Lebanu promovisana knjiga profesora Tihomira Petrovića

LEBANE – Trideseta knjiga „Sreća se stiče radom“ profesora dr Tihomira Petrovića predstavljena je sinoć Lebančanima u biblioteci „Branko Radičević“, a povodom 8. novembra, Dana opštine Lebane.

Gosti večeri bili su i prof. dr Dušan Janjić i urednik časopisa „Naše stvaranje“ Dragan Radović. Za profesora Petrovića rekli su da je ovom knjigom proširio svoje naučno stvaralaštvo koje je plodno i raznovrsno.

„Petrović je stvaranjem nadvisio i svoje profesore, čak i velikog književnika Slobodana Ž. Markovića“, kazao je Dragan Radović i dodao da Petrović zauzima značajno mesto u evropskim tokovima književnosti.

Profesor Petrović je sinoć rekao da ne želi da govori o svojoj knjizi, jer o veličini i o kvalitetu treba da govori samo delo, a ponajmanje autor.

Izrazio je veliko zadovoljstvo što su mu promociju uveličali prijatelji i zemljaci Lebančani.

Prof. dr Tihomir Petrović rođen je u lebanskom selu Bošnjace 1949. godine. Studirao je i doktorirao na Univerzitetu u Beogradu.

Profesor je književnosti na Učiteljskom fakultetu u Somboru. Objavio je knjige: „Ogled i kritike iz književnosti i jezika“, „Velibor Gligorić o realizmu“, „Književni zapisi“, „Istorija srpske književnosti“, „Književnost za decu-teorija“ i druge.

Knjiga „Sreća se stiče radom“ je trideseta po redu koju je izdao profesor Petrović.

Izdavač ove knije je gradska biblioteka „Karlo Bijelicki“ u Somboru.

(Kraj)

 

 

 

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare