U Ulici Kralja Petra Prvog u Leskovcu, kod benzinske pumpe „Mol“, danas je otvoreno predstavništvo „Put života“, gde će lekari bolnice Anadolu medical centar dva puta mesečno besplatno primati obolele građane od karcinoma i s njima razgovarati, a iza ovog predstavništa stoji Vesna Stojković iz Leskovca, čiji je suprug Božidar Stojković organizovao današnji dolazak lekara.
Otvaranju su, pored troje lekara iz te turske bolnice i članova porodice Stojković, koja je vlasnik firme „Metla komerc“, prisustvovali i neki od leskovačkih lekara i zainteresovani građani.
„Na ovaj potez odlučili smo se sa suprugom jer sam ja već pet godina bolestan od karcinoma. Nisu mi davali šanse da preživim, ali evo tu sam zahvaljujući upravo lekarima bolnice iz Istanbula“, priča za Jugmediu Božidar Stojković.
On smatra da su lekari u Srbiji odlični stručnjaci, ali da našim zdravstvenim ustanovama nedostaju savremeni aparati.
„Naši doktori su izvrsni, ali imamo problem sa aparatima. Turci su u tom smislu zaista otišli daleko. Ja sam pre dva meseca imao kod njih zračenje na aparatu koji košta 16 miliona evra i koji u suštini ne zrači, već se uništava samo ta problematična tačka. Doktor mi je rekao da odmah posle zračenja mogu da zagrlim unuke“, objašnjava.
Iza cele ove priče stoji Stojkovićeva i borba za životom mnogih njegovih prijatelja i poznanika, odnosno, bitka protiv opasnog neprijatelja, koji su danas bili prisutni.
„Ja sam prezadovoljan uslugama lekara bolnice u Turskoj i svaki dan se krstim što sam živ. Svakome sam davao kontakte ko je tražio, ali sada će ljudima biti lakše, jer će lekari dva puta mesečno da dolaze u ove prostorije. Pogledaće svu dokumentaciju, snimke, daće savete, uputiti, tako da će pacijent znati na koju će stranu“, dodaje.
Iz Instabula u Leskovac krenulo je petoro lekara, ali stiglo je troje jer su dvojica imali problema oko prizemljenja aviona u Skoplju, pa su završila u Prištini, odakle će se danas obratiti onlajn, onima koji se nađu u restoranu Promenada u centru Leskovca.
Među troje lekara bila je prisutna doktorka Handan Izman, druga osoba u Anadolu po hijerarhiji, zadužena za rad sa inostranim pacijentima. U toj velikoj bolnici leči se preko 80 posto pacijenata sa svih strana sveta.
„Oni u savakom momentu imaju preko 120 prevodilaca za rad s pacijnetima. Njihovi doktori i sve osoblje govori engleski, međutim, zbog preciznosti izražavanja se angažuju se prevodici sa iskustvom za medicinske termine“, objašnjava mladi Nikola Ilić, koji se upravo u toj bolnici lečio.
Doktorka Handan je potom, upravo u Promenadi, održala prezentaciju bolnice i odgovarala na sva pitanja, zajedno sa prisutnim i lekarima koji su ostali u Prištini“.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Bravo za humanost. Ono što je pohvalno ujedno je i tužno. Šta je tužno? Tužno je da su ove prostorije baš preko puta „velelepnog“ stadiona. Tolike pare su uložene u stadion a s druge strane ovaj humani gest i otvaranje ovako nečega ima brojne korisnike kojima je svakodnevno potrebna pomoć.
Imajući u vidu sve lošiji i lošiji kvalitet vazduha u Leskovcu, koji svaka vlast ignoriše i u vezi toga ama baš ništa konkretno ne preduzima, ovako nešto je preko potrebno našem gradu i trebaće sve više i više u godinama koje dolaze, nažalost. Sve pohvale za humanost prorodici Stojković!
Bravo za cika Bozu i teta Vesnu ❤️
Konacno jedan normalni biznismen.BRAVO❤️❤️❤️
Dali moze kontakt telefon poluklinike.Hvala.