LESKOVAC / BEOGRAD – Povodom 70 godina Saveza slepih Srbije, na svečanoj akademiji u Sava centru, gradu Leskovcu dodeljeno je priznanje za human odnos i doprinos u afirmaciji i sadržajnijem životu slepih i slabovidih lica.
Svečanoj akademiji prisustvovali su i izvršni direktor Evropske organizacije slepih Mokran Boseid, predstavnici udruženja iz iz Italije, Slovačke, Mađarske, Rumunije, Makedonije, BiH, Crne Gore.
„Grad Leskovac u poslednje četiri godine pruža značajnu podršku Okružnoj organizaciji slepih i slabovidih osoba, između ostalog, i finansiranjem projekata iz oblasti socijalne zaštite„, navodi se u saopštenju iz kabineta prvog čoveka Leskovca.
Dodaje se da će Leskovac nastaviti da pruža podršku i drugim udruženjima osoba sa invaliditetom, među kojima su: Gradska organizacija gluvih i nagluvih Leskovac, Centar za samostalni život osoba sa invaliditetom, Udruženje paraplegičara, Udruženje distrofičara, Udruženje MNRO, Dnevni boravak „Duga“ i drugima.
(Kraj)
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Ova pohvala je jos jedan dokaz da grad Leskovac brine o svima! Grad pruža značajnu podršku organizaciji slepih i slabovidih osoba, finansira projekate iz oblasti socijalne zaštite, ali pruža podršku i drugim udruženjima osoba sa invaliditetom! Skoro je omoguceno da se gluve i nagluve osobe upoznaju sa stalnom postavkom muzeja, a uskoro ce to moci i slepi i slabovidi! Jer svi smo jednaki!
Leskovac je primer kako treba da se vodi racuna o udruzenjima osoba sa invaliditetom
Ovo je veoma humano i lepo sto grad Leskovac pruza podrsku ovoj osetljivoj kategoriji i sto finansira projekte ostalih udruzenja osoba sa invaliditetom.
Ovo je ponos za nas grad sto smo dobili ovakvo priznanje jer doprinosimo i pomazemo.
Takodje da ne zaboravimo u narodnom muzeju je skoro predstavljena postavka namenjena gluvim i nagluvim licima,a to ce biti omoguceno i za slepe i slobovide.
O svemu ovome grad vodi racuna a nije izostavljeno ni finansiranje kancelarije za gluve i nagluve.
Grad na pravi način brine o najosetljivijim i najranjivijim grupama i ti ljudi su integrisani u društvu. Lep primer je muzej koji je uz pomoć grada stalnu postavku prilagodio licima sa invaliditetom.
Da, naročito je prilagodio pristup ljudima sa kolicima, kako postavci na prizemlju, tako i postavci na spratu i tzv gradskoj galeriji. O ostalim, samo fizičkim barijerama u gradu i da ne govorimo. A tek barijere u glavama …