VRANJE – Svečana sala Gimnazije „Bora Stanković“ večeras je bila pretesna, jer veliki broj Vranjanaca svih generacija prisustvovalo je književnoj večeri Ljubivoja Ršumovića, u okviru druge Književne kolonije.
Ršumović je govorio o svom stvaralaštvu, prvoj pesmi koju je napisao u rodnomzlatiborskom selu Ljubiš i koju je na oduševljenje publike izrecitovao.
„Zlatibore ti si zlato, ja te volim zato“ izrecitovao je pesnik a publika je aplauzom pozdravila njegovu prvu pesmu, koju je kako kaže na insistiranje učiteljice doradio i dopunio, a ona je poslala Pionirskim novinama, pa je on tada i dobio nagradu, pretplatu na pionirske novine i grafitnu olovku sa gumicom.
„To je najdragocenija nagrada koju sam ja u životu dobio. Dobio sam i velike nagrade za poeziju i prozu, ali mi je ova najvažnija“, ispričao je pesnik.
Učenici su recitovali Ršumove pesme, a i on je neke izrecitovao naoduševljenje publike.
Drugu Književnu koloniju u Vranju organizuje Narodni univerzitet završava se 14. novembra.
(Kraj)iva
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!