Mesec dana od početka grejne sezone u Medicinskoj školi u Leskovcu, jednoj od najvećih srednjih škola u Leskovcu, radijatori su od danas konačno topli, jer je ta škola priključena na daljinsko grejanje, odnosno na gradsku Toplanu. U međuvremenu izgrađen je toplovod u dužini od 270 metara od Toplane do škole u šta je uloženo 9,5 miliona dinara, a u samoj školi je rekonsturisana podstanica koja košta 3,5 miliona, takođe novcem iz budžeta grada Leskovca.
Ovu školu danas je posetio predsednik Privemenog organa grada Leskovca Goran Cvetanović sa saradnicima gde se zahvalio na strpljenju i kazao da je sada konačno posle toliko decenija rešen problem.
Na pitanje Jugmedie zašto se kasnilo s uvođenjem grejanja ako je novac u budžetu grada za te potrebe obezbeđen još aprila ove godine i šta se radilo tokom leta, Cvetanović je kazao da je za problem hladnih radijatora u Medicinskoj školi čuo tek pre mesec dana.
“A da li vi mislite da gradonačelnik treba da ide od škole do škole i da savakog pojedinačno kontoliše?”, uzvratio je na pitanje – pitanjem.
On je podsetio da svakog 1. septembra, i to 10 godina zaredom, održava sastanke sa direktorima škola kao i savkog polugođa, gde je otvoren za probleme koje oni iznose.
“Znači, direktori su ti koji trebaju da urede sistem i njihovo je da idu od radijatora do radijatora da provere da li svi rade, imaju li vazduh ili nemaju. Kada nama ukažu na problem, a za problem sam saznao tačno pre mesec dana i preuzeo odgovornost. Moj rad lično i mog tima – rezultat je grejanje u školi”.
Iako se na početku nije složio sa informacijama koje je imao novinar Jugmedie, na kraju je, ipak, kazao drukčije.
“To što vi kažete, možda ste potpuno u pravu, ja uopšte ne negiram. Samo kažem kad sam ja artikulisao problem i kad sam čuo za problem, krenuli smo u rešavanje. Možda ste poptuno u pravu, ali kada uporedimo ovo što smo uradili, i ono što su radili oni, to znači da smo mi za narednih 25 godina obezbedili bezbedno grejanje za učenike i nastavnike i mislim da je to najbitnije”, zaključio je Cvetanović.
Prethodno je član Prrivremenog organa Brankica Stamenković kazala da su projekti prilikom kopanja morali da se menjaju u hodu, a kada je sve završeno, rekonstruisana je podstanica u samoj školi.
“Nakon što su svi ovi projekti završeni, tokom vikedna je izvršena topla proba i danas se u školi nalaze radnici Toplane i izvođači radova, i radi se na tome da se u potpunosti optimizuje grejanje u ovoj školi”, kazala je Stamenkovićeva.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Zbog bahatosti da vi smete sve bez obzira na posledice koje trpe drugi, necemo vas glasati.
Da ne beše “ bežanja većine učenika prvog i drugog razreda sa istog časa zbog kontrolnog iz matematike“ ,ko zna dokle bi se đaci još smrzavali u učionicama?!
I šta posle svega? Vuk pojeo magarca? Ako neko ne radi svoj posao, a to jedirektorka škole, i ako ona nije obavestila nadležne, šta joj sleduje? Unapređenje, pohvala, mala kritikica i idemo dalje? Važno izgleda da je ona član SNS-a i samim tim to joj daje pravo na oproštaj i da nastavi da gospodari jednom školskom ustanovom, bez ikakve posledice. Važno je da je verna sekti, sposobnost nije bitna. Kao i svi ostali, tako i ona, nema odgovornost, zna da je nedodirljiva i zašto bi se ona sekirala za decu, važno da je njoj dobro. Nesposobnost je preporuka za rukovodeće mesto u SNS-u, da je sposobna imala bi svoje mišljenje i izrazila ga, ovako kao zombi, kako mi kažu. Na sastanku sa seljonačelnikom, svi direktori zadovoljni, cvetaju ruže, sve kao u Silikonskoj dolini, a nema grejanja po školama, nema školskog pribora, nema ničega, samo pohvale, a Mesko raste kako je uložio u prosvetu… Ali u svakoj laži su kratke noge, pa onda kad mu nije vreme, ispliva istina, ali kome je stalo do istine? Važna je funkcija i položaj i donji deo leđa uvaljen u meku i toplu fotelju, bez ikakve odgovornosti. Bravo… vladaćete milion godina jer ovaj narod zaista nema pameti.
Nije kriva direktorka, ma kako da ne! Samo ću reći kratko: privatna putovanja u inostranstvo, školske ekskurzije… sve to umesto grejanja i zalaganja da se na vreme reši problem. A to što danima deca prebacuju klupe i stolice iz jedne učionice u drugu jer nema dovoljno istih po učionicama to je žalosno za školu u koju svi žele da idu . Da ne pominjem kako deca nemaju redovno časove koje ne drže lekari specijalisti.