LESKOVAC – Učenici Medicinske škole danas su održali priredbu povodom rođendana Viljema Šekspira, velikana svetske književnosti.
Učenici su pravili prezentacije o Šekspirovom životu i radu,igrali i recitovali tragedije i sonete na oba jezika koristeći savremene projektore. U pozadini se čula renesansna muzika.
“Iznenađeni smo kako je ovo ispalo interesantno i zabavno. Smejali smo se čak iako smo glumili Hamleta i Romea, rastrgnutih između ljubavi i mržnje”, kaže Kristija Elezović, učenik prvog razreda.
Slavljenička predstava sa repertoarom koji je pokazao ogroman Šekspirov opus, priređena je uz pomoć nastavnice srpskog jezika Milice Mišić i engleskog jezika Valentine Cvetanović i Snežane Stojmenović.
“Ovo nismo do sada radili, prvi put su se naši đaci oprobali. Bili su aktivni, vredni i vrlo inovativni. Planiramo da svake godine obeležimo Šekspirov rođendan, da to postane jedan od obaveznih kulturnih dešavanja, a sa nadom da ćemo motivisati ostale nastavnike da ohrabre svoje učenike u čitanju i igranju Šekspirovih komada”, ističe Valentina Cvetanović.
(Kraj)vci/mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Na zalost niki vise ni ne cita lektiru a kamo li glumi u sekspirovim dramama.
А што Шекспиров?
Што не обележише рођендан Нушићу, Андрићу,Змају,…?
Питам се има ли „проданијих“ душа од нас?
zato što škole proizvode snobove zato što je Vilijam fensi a Nuša Ivo i Jova čobani i zato što tuđe ***** uvek miriše 🙂
Bravo za decu
Професоркама и ученицима Медицинске школе све честитке. Само напред, а зли језици нека палацају. Одабрали сте правог писца, великог за сва времена и све народе и људе који памети имају.
Svevideće Oči, ne nameći svoje mišljenje onima koji misle da je Vili D Feget Šekspir jedno precenjeno ostrvsko piskaralo. Mi ti nismo ova dečurlija
Ime, mogu da se kladim da nisi ni knjigu otvorio/la jer ne umes poentu da pogodis, mozes da pljujes koliko hoces. Kad ti priredis ovakvu priredbu tad se javi na bilo koji portal da komentarises.
Ime stvarno ga pretera gađanjem u živac autora ovog revolucionarnog multimedijalnog umetničkog projekta. Još ako su deca učesnici na to se mora gledati sa simpatijama, na stranu sujeta slavoljubivih profesora, nju baciti u vodu.
Госн „Очи које виде све“, нису овде у питању деца – деца су најневинија створења и радити са њима је задовољство на коме се завиди.
Моје лично мишљење (ја имам права на то, јел да?) је да ми се чини да није добро занемаривати себе а кад кажем себе – мислим на народ.
Са друге стране, занемаривати (па чак и до те мере да би се могло назвати и злостављати) себе је (лично мислим) типична особина по којој се ми препознајемо.
Ето, наравно да није проблем у Шекспиру, проблем је у томе што том Шекспиру ниједан Србин нити претходи нити следи.
Zaista ne razumem čemu ova polemika. Deca igrala Šekspira koji nije srpski pisac, ili su problem profesorke?
Koliko sam shvatila ovo je neka vrsta osmišljenijeg časa engleskog jezikla jer vidimo da nastavnice predaju engleski jezik. Buka ni oko čega, tek da deca budu isfrustrirana. Pa svi smo mi pored Andrića i Crnjanksog učili i Šekspira. Vi kao da niste čuli ni za Romea i Juliji, ni za Hamleta.
Драга Маја, наравно да сам чула за Ромеа. Ма још питате,…их тах Ромео. Ма и даље сам под тим утиском,…све за Ромеа!
Шефтелијо, ниси у праву, а мисли како мораш!
ДЕЦО, БРАВО, хиљаду пута, БРАВО!
Професорима капа доле због слуха за ученичку креативност.
Наравно,да је браво за децу – она једино могу да нас обрадују. Потпуно се са вама, „Очи које виде све“ – слажем.
Него, да ја коначно отворено кажем шта мислим да је по среди:
– свака част овим професорима енглеског. Из овога се види да раде и да желе да раде.
– срамота за професоре српског (којих има верујем много више од проф. енглеског) јер се из овога види да подржавају мото „радио – не радио, свира ми радио“.
п.с: а сви примају исте плате.
Ово појашњење има смисла. Сваку ђачку стваралачку активност коју педагошки прате и помажу наставници – треба поздравити. Али, и сваки не-рад или одсуство слуха за ученичке потребе – треба критиковати. Надам се да су нам ставови сада ближи и да желимо исто: више креативних часова и људи у нашим школама!