Meštani 6 leskovačkih sela blokadom puta podržali studente

Predstavnici sela kod Leskovca: Gornje i Donje Trnjane, Gornje i Donje Sinkovce, Vlase u Turekovac blokirali su danas u 17 sati veoma frekventni magistralni put Leskovac-Lebane na 16 minuta, kao znak upozorenja vlastima od kojih traže da počnu da rešavaju komunalno infrastrukturne probleme, ali prevashodni cilj im je bio podrška studentima.

„Naša deca, naši studenti su nas skupom na Sretenju u Kragujevcu podsetili da mi nismo robovi, već slobodni građani. Zato smo izašli da im na neki način pružimo podršku i da ta podrška bude vidljiva“, kaže jedan od učesnika blokade.

Osim podrške studentima, meštane ovog sela muči zajednički problemi, kao što su loši i razrovani putevi, nedostak vode za piće i kanalizacija.

„Ovo je samo upozorenje. Ukoliko vlast ne krene među narod i ne počne da nas sluša i da rešava naše probleme, idemo u totalnu blokadu ovog puta“, upozoravaju sagovornici Jugmedie, među kojima je bilo i studenata.

Oni su nosili transparente na kojima je pisalo: „Turekovac je ustao“, „Selo moje lepše od parizera“, „Neće da vas spasi ni vlaška magija“, „Tražimo pravdu“, „Zemlja seljacima, a ne tajkunima“, „Studenti istrajte“, „Ne menjamo Kosovo za Banja Luku“, „Stop beloj kugi“, „Kad porastem biću student, a ne ćaci“ i druge.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

6 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
1. mart nis
16.02.2025. 19:09

Želim da sve ovo prođe i da ovaj ode sa vlasti, da se sklone ovi koji su duboko ogrezli u kriminalu. Ja se nadam da je to blizu, uprkos svemu, uvek verujem u pobedu dobra. Koliko god bilo ljudi na ulici, ja znam da će dobro da pobedi

Zoran jug
16.02.2025. 19:32
Odgovor za  1. mart nis

Pumpaj .pumpaj……pumpaj,omladino nasa draga.

Laki
17.02.2025. 08:40
Odgovor za  1. mart nis

Ja želim da se procesuiraju svi,poreklo imovine svih na vlasti,to smatram uspehom a bez toga džabe smo na ulice.

Loke
16.02.2025. 20:56

Zasto iz Sinkovce, oni su sve dobili što je moglo da se iskoristi. Ne znam Trnjanci dal su ne zadovoljni putem za Lb ili čisto da ubiju vreme izasli. U Vinarce vidim mnogo malo i to neslozni, nista nece da postignu.

Bojan
16.02.2025. 21:01

Blokadama se nista ne resava, vec se sedne za stolom i razgovara se. Ovo je vise sramno sta radite. Unistavate Grad i drzavu.

gradjanin
17.02.2025. 09:54
Odgovor za  Bojan

Prvo uslovi da se ispune, dotle nema razgovora i TACKA