VINSKI BAL U VLASOTINCU ZAVRŠEN VATROMETOM, DOGODINE - JUBILARNI

Mis Vinskog bala Vlasotinčanka Ivana Jović, koncert Marine Visković završen bakljadom

Za najlepšu devojka Vinskog bala 2025. Proglašena je Ivana Jović iz Vlasotinca, prva pratilja je Sanela Sekula, koja živi u Parizu, a druga pratilja je Milijana Kulić, iz Vlasotinca. Svečano proglašenje najboljih vinara i najlepših devojaka pratio je i vatromet. Usledio je koncert Marine Visković, koji je završen bakljadom.

Drugi dan 39.Vinskog bala počeo je odbojkaškim turnirom „Trofej Vinskog bala“ na kome su pobedile odbojkašice Crvene zvezde, u kategoriji 2011. godište i mlađe.

Najbolji karikaturista

U dvorištu Kulturnog centra postavljena je izložba karikatura i proglašene najbolje, po ovogodišnjem konkursu. Prvo mesto, u konkurenciji 32 rada, pripalo Miloradu Rankovu iz Vršca, drugo Vladimiru Stevoviću iz Kragujevca, a treće Goranu Ćeličaninu iz Varvarina. Trećenagrađeni autor je ujedno vodio radionicu za izradu  karikaturu, na kojoj su se edukovala deca uzrasta od petog do osmog razreda. Ovo je bila prva radionica ovakve vrste, a namera organizatora je da postane tradicionalna. Na njoj su pobedili Eva Miladinović, Aleksa Stanković i Andrija Đorđević.

Brzo ispijanje vina

U Vinskom kutku, osim degustacije i prodaje vina domaćih vinara, najviše pažnje privuklo je takmičenje u brzom ispijanju špricera.  Među petoricom učesnika, najbrži je bio Miroslav Pavlović iz Vlasotinca, kome je pripalo vinsko burence.

Svečana vinska povorka i ove godine prošla je od platoa ispred zgrade opštine do Letnje pozornice pored vlasine, a činila su je deca predškolske ustanove, mažoretkinje, folkloristi, vinogradarske „vile“ i građani koji su se pridruživali povorci. Potom je na glavnoj bini nastupio jedan od laureata ovogodišnje Guče, trubački orkestar Davida Antića, a u programu su učestvovali, između ostalih, takmičari ovogodišnje manifestacije Letnji glas Vlasotinca.

Najbolji vinari

Najbolji vinari 39.Vinskog bala su:

U kategoriji vrhunskih belih vina

1.Suzana Adamović

2.Dragan Pešić

3.Nenad Mitić

U kategoriji tradicionalnih belih vina:

1.Gordana Pešić

2.Velibor Milošević

3.Novica Petrović

U kategoriji vrhunskih crvenih vina:

1.Suzana Adamović

2.Časlav Stojiljković

3.Saša Jović

U kategoriji tradicionalnih crvenih vina:

1.Jovan Pečenković

2.Bratislav Ristić

3.Dejan Novičić

Najboljim vinarima pripale su nagrade u vidu polipropilenske buradi različite zapremine, zavisno od nagrade, a svim izlagačima – vinarima u Vinskom kutku opština je darivala vinsku burad od inoksa.

Turistička organizacija, uz podršku SRC Vlasina, Kulturnog centra, Narodne biblioteke, JKP Komunalac i JKP Vodovod. A pokrovitelj manifestacije bila je opština Vlasotince.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Miroslav Jović
25.08.2025. 19:27

Čestitke organizatorima, a sve najbolje želim pobednicima u svim kategorijama. Treba nagraditi rad proizvodjača tokom godine, ali i promovisati njihovo vino mnogobrojnim strancima koji u Srbiji rade i žive. Sledeće godine je jubilarni pa krenite već danas da ga pripremate.