Do sada je na donatorski račun Grada Leskovca uplaćeno je miliona 860 hiljada dinara,, a bilo je i onih kompanija koje su leskovačkoj bolnici donirali i po milion dinara u vidu novca ili zaštitne opreme, dezinfekcionih sredstava, medicinske aparature, odeće, paketa sa namirnicama, saopštio je danas gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović.
Spisku onih sa velikim srcem i dobrom voljom se priključila i kompanija „Univerzal“ koja je bolnici donirala 1.000 kanti za odlaganje medicinskog otpada, kompaniji „Mabo“ koja konstantno donira dezinfekciona sredstva.
„Zahvalnost dugujemo i Lekarskoj komori Srbije koja je bolnici uplatila 251 hiljadu dinara, načelniku Službe za urologiju doktoru Milanu Petroviću za 30 hiljada uplaćenih bolnici i još 30 hiljada na donatorski račun grada i predsedniku osnovnog suda Miodragu Jankoviću koji je uplatio 20 hiljada bolnici“, kazao je prvi čovek Leskovca.
On je najavio da će fondacija Vlade Divac donirati oko 400 paketa, kao i to da će biti obezbeđeni dodatni paketi pomoći za pripadnike romske populacije.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Pohvalno. Naravno da očekujemo izveštaj o načinu trošenja navedenih sredstava.
Било би добро да имамо јавни увид у то ко је и колико помогао. Кад су биле поплаве у Обреновцу, јавно су могле да се виде уплате на сајту Мин.финансија. Верујем да се на овом лесковачком списку налазе Багдала, Вера и Стефанели, „чувени“ лесковачки привредници.