Naši građani koji odlaze na letovanje, zadržavaju se u proseku od osam do deset dana i potroše za to vreme 437 evra, odnosno oko 55 evra dnevno, pokazalo je istraživanje koje je sprovela Nacionalna turistička organizacija Crne Gore. Slična dubina džepa potrebna je i za letovanje u Grčkoj gde su cene, barem u onim letovalištima koje uglavnom posećuju naši sugrađani, veoma slične onima u Crnoj Gori.
Cene naravno variraju od mesta do mesta, na ostrvima je uglavnom sve malo skuplje, ali, kako tvrde na domaćim i grčkim portalima koja su se specijalizovala za izveštavanje na ove i sličen teme, drastičnih poskupljenja u odnosu na prošlu godinu nema tako da turisti mogu da odahnu.
GIROS OD DVA EVRA
U mestima u kojima se ležaljke plaćaju cena je uglavnom 5 evra po ležaljci (severna Grčka i ostrva Dodekaneza)
Cene u restoranima i kafićima su otprilike iste kao i prethodne dve godine pa tako nezaobilazni giros sendvič košta od 2 do 3.50 evra, giros porcija 5-8 evra, a suvlaki sendvič 2-2,50 evra.
Za obrok sa pićem u jeftinijim restoranima po osobi treba izdvojiti od 10 do 12 evra, dok u onim skupljim košta od 30 do 40 evra.
Pica košta od 5 do 12 evra, roštilj 5-14, riba 6-60, salate 2-5, grčko pivo 3-4,50, strano pivo 4-5, sokovi 2-4,50, vino 1,5-22, kafa 1,70-4, kokteli 7-10, žestoka pića 2-6, flašica vode 0.50-1 evro.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
E, pazi nije baš sve tako crno. Urednica potroši možda i 200 evra dnevno na moru u Grčkoj, al kad izračunamo prosek, ti drugare ako uopšte imaš uslova da odeš na more, ne potrošiš ni 6 evra dnevno. Al standar je standard.
Nema cene u spisku.