Na „Otvorenom danu“ privrednici Leskovca zadovoljni lokalnom samoupravom, jedan nije mogao da govori od treme

Na tradicionalnom skupu privrednika i preduzetnika, među kojima su bili i pojedini poljoprivrednici, nije danas bilo mnogo govornika i nisu se žalili na velike probleme, iz čega se može zaključiti da su zadovoljni radom lokalne samouprave.

Vlasnik preduzeća „Simames“ je u duhu skupa pohvalio rad gradonačelnika i službi, ali je tražio da ulica Mateje Gubca,  u kojoj se nalazi ta firma sa 35 radnika, dobije kanalizaciju, a zahtev je primljen sa odobravanjem.

Cvetanović je kao dobru vest potvrdio da će prilazi mostu preko Južne Morave, zbog čega su meštani pet sela protestovali i blokirali put prema Vlasotincu, biti rešeni.

Predsednica Udruženja pijačnih prodavaca Zorica Đorđević, imala je problem sa strujom u svojoj njivi, a on će biti rešen na sastanku sa direktorom Elektrodistribucije, kako je sam direktor obećao, dok poljoprivrednik Nemanja Stojković iz Manojlovca nije mogao od treme da kaže zašto je izašao za govornicu.

Na skupu je govorila direktorka filijale NSZ Olivera Pešić, koja je ukratko predstavila 10 programa ove ustanove, vrlo privlačnih i podsticajnih za privrednike i zapošljavanje novih ljudi. Direktor Centra za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga Dragana Belenzada, je takođe predstavila četiri nova programa i projekta.

This slideshow requires JavaScript.

Uvodničar je bio gradonačelnik Cvetanović, koji je ocenio da su privrednici i lokalna samouprava partneri, pozivajući ih da mu se obrate i da na samom skupu iznesu probleme ako ih imaju.

This slideshow requires JavaScript.

„U interesu grada i svih naših sugrađana je da privrednici uspešno posluju, da imaju adekvatne uslove za proširenje i unapređenje proizvodnje, da osvajaju nova tržišta, otvaraju nova radna mesta. Obaveza grada je da ide u korak sa njihovim potrebama i da im bude pouzdan oslonac na putu napretka. Nastojimo da postanemo partner kako stranim, tako i domaćim investitorima u postizanju zajedničkih ekonomskih ciljeva. Kreiranjem brže i efikasnije administracije, težimo da otklonimo prepreke za razvoj privrede i da omogućimo bolje investicione rezultate. Brojna priznanja i nagrade predstavljaju potvrdu naše uspešnosti na tom polju“, rekao je gradonačelnik Cvetanović.

Mladi poljoprivrednik je imao tremu, što se često događa za neiskusnima

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

19 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Idi begaj
13.03.2025. 15:26

Koji privrednici? Meskovi? SNS privrednici? Ne zamajavajte više narod i ne budite prodavci magle. Sramota ko pusta i ovu Oliveru za govornicom i sa kojim stručnim znanjem? Sramota i za direktorku Centra za razvoj da sedi pored takve na šta je spala.

Klasa
13.03.2025. 18:44
Odgovor za  Idi begaj

NAJUSPESNIJI PRIVREDNIK JE SIGURNO PERICA!

Saša
13.03.2025. 15:38

Na šta su sveli grad! Upropaste sve čega se dotaknu!

Vašar av Sada
13.03.2025. 16:03

Izgleda da je tajna kod privredna kolika je namanja i najviša zarada,koji je procenat radnika sa najmanjom zaradom,i da li plaćaju doprinose na „minimalcu“ili na celokupnu isplatu.

Ernesto
13.03.2025. 16:21

U ulici Matije Gubca kanalizacija postoji od 1986 godine tako da moze mesmo da objavi to je vec reseno. Mnogo zbunjenih na jednom mestu srecom nema ludih inace bi ovaj cirkus preso u nesto drugo ne za mladje od 18!!!🤣🤣🤣

Deki
13.03.2025. 17:35

Jel bio privrednik Bavka sa svojim nezakonitim poslovanjem i članstvom u Savet za razvoj grada?

Laki
14.03.2025. 08:32
Odgovor za  Deki

Ugrađuje se i po renoviranjem škola,ekskurzije, nego sve to dolazi na istinu ubrzo.

Insajder
13.03.2025. 18:07

E narode ako vas zanima kako SNS sekta funkcioniše, evo da znate. Ovo su sve likovi koji ih finansiraju. Ovo su likovi koji prilaze na nameštenin tenderima. Ajmo ovako da kažemo koji su, dobro zapamtite. Slaviša Dits, dobio novi salon pored jugexpres. Pozadi se krije Bora park, kupio zgradu duvanske za smešne pare, evo ga prodaje stanovi u najveće. A pored njega njegov zet Marko mračni Glozanac, vlasnik mlekare glozane i aqua park Atina. Restoran koliba. Pa pored Groš. A pozadi se krije sasa belan, načelnik gradske inspekcije. Salon nameštaja Mita, namrstio se nesto.Aha tu je i Dejan, načelnik komunalne isnpekcije.inspekcije. Lepotan žaži funghi, pa mesara mesokombinat,hotel ABC,a tu je i lepotan metal komerc Vitko livac, što je čelu textilnu industriju pretopio i prodao. I na kraju šlag na tortu, sve beleži telefonom Megafon. Eto narode da znate ko vam kroji sudbinu. I gde idu vaše pare! Za njihovu decu!

Laki
14.03.2025. 08:33
Odgovor za  Insajder

Bravo!

Eidan
14.03.2025. 11:28
Odgovor za  Insajder

Svaka čast na komentaru!

Međutim, ono što meni bode oči je njihov „outfit“! Zar većina ovih ljudi nije mogla pristojnije da se obuče? Čoveče, ideš na neki sastanak u državnu instituciju sa predstavnicima kakve takve vlasti i dođeš ovako? Ti ne poštuješ ni instituciju ni državu svojom pojavom, a mogu tek da zamislim kakvi su poslodavci.
Kod mene bi sastanak odmah završili, istog sekunda.
I da, ko kaže da njihova slika i prilika ne ukazuje na to i kakvi su i privrednici i poslodavci, laže vas. Ovo može da obavlja privrednu delatnost od Niš do Vranje. Dalje, nema šanse.
Bože, pomozi njihovim zaposlenima.

Insajder
14.03.2025. 13:22
Odgovor za  Eidan

Ovo treba opozicija da radi. Da javno objavljujeje kako sve funkcioniše jer oni to vrlo dobro znaju. Ali ne, oni ćute jer čekaju svojih 5 minuta da oni zasednu. Zato ćute i zato se nista ne menja. A da, zaboravio sam, u prvom planu je Expert (pa grad mu finansira vrtić što je otvorio) i sakrio se mesara Đokić,verovatno doso da trazi subvenciju za jos jednu preradu mesa (samo za nji da ima svi ostali da pocrcaju)… Narode ako studenti ovo ne isteraju do kraja nema više života ovde.

Sokol
13.03.2025. 18:24

Će im litnu kraci ubrzo na svi.

Milica Jovanović
13.03.2025. 18:36

„Svak je rođen da po jednom umre, čast i bruka žive dovijeka“ Njegoš

Nalog je čudo, poslušnost još veće čudo
13.03.2025. 18:37

Beše li Belenzada sinoć na podelu SNS informatora?

Kresoja Bil
13.03.2025. 21:53

Ne ona je posle isla na bunga bunga !

Koordinator bez znanje
13.03.2025. 19:01

Trebao je u prvi red da sedi Dragan Stojiljković predsednik Saveta za razvoj grada koji je razvio grad al od naopako.

Činjenica
13.03.2025. 21:56

Molim vas da napisete tekst o tome da sutra za Beograd polazi preko 50 autobusa iz Bosne. Najvise Doboj i Bjeljina. Ovo zato da bi leskovcani koji idu na protest bili spremni na suocenje sa veoma divljim ljudima.

Članska karta
13.03.2025. 23:09

Ha, ha, ha…U sali više zaposlenih gradske uprave i kabineta nego privrednika.

Ivan Stojkovic
15.03.2025. 07:54

Lepo nema sta. Jos kad bi se osvrnuli na traženo i uradjeno. Sme li da se prica uopšte ili je najbolje cutati jer to je zlato. Za koga je cutanje zlato. Za onog koji je kriv zar ne?