Grad Leskovac je najviše sredstava ove godine, po osnovu sufinansiranja projekata u oblasti socijalne zaštite, izdvojio za Servis ličnog pratioca u predškolskoj ustanovi i osnovnim školama koji pokreće Udruženje “Partnerski za obrazovanje”, za šta će dobiti skoro 2 miliona dinara.
Milion dinara dobilo je Udruženje za pomoć MNRO za realizaciju projekta “Predahsmeštaj – vikend program”, a nešto manje od miliona Udruženje Grad Jelica za projekat dnevne usluge u zajednici “On nas za vas”.
Ukupan iznos sredstava opredeljen za finansiranje ili sufinansiranje programa/projekata udruženja u oblasti socijalne zaštite po ovom konkursu za 2019. godinu iznosi 15,5 miliona dinara, i to u sledećim oblastima:
– porodični i domski smeštaj, prihvatilišta i druge vrste smeštaja u iznosu od 1.000.000 dinara
– dnevne usluge u zajednici u iznosu od 5.000.000 dinara;
– savetodavno – terapijske i socijalno-edukativne usluge u iznosu od 4.000.000 dinara;
– podrška osobama sa invaliditetom u iznosu od 5.500.000 dinara.
Po sprovedenom konkursu je prijavljeno 42 projekta, odobrena je realizacija za 32 projekta, što detaljnije možete pogledati u tabelarnom prikazu:
Kako je kazao na današnjoj dodeli ugovora gradonačelnik Goran Cevtanović, cilj Leskovca je da uspostavi efikasan sistem socijalne zaštite koji će odgovarati potrebama svih građana i podržavati ranjive pojedince i grupe.
“Prošle godine smo za socijalnu zaštitu izdvojili ukupno 180 miliona dinara, a od toga 23 miliona za projekte u oblasti socijalne zaštite. U ovoj godini je taj iznos uvećan za 34,8 posto”, kazao je Cvetanović.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Koliko para daju gradjani !?da je sve za invalide pa ajde ali milione uzimaju razni lezilebovici po ovim udruzenjima ! Znas to gradonacelnicu ali se pravis da ne znas !a i ovi sto dosli sa tasne i projekti a ovamo od. narodne pare plate po 50_60 hiljade i vise. E narode sta ti trpis !?..
Ne generalizujte. Po zakonu, pare ne mogu i ne smeju da se daju korisnicima projekata. Ako imate problem, obratite se udruzenju. Ili centru za soc.rad.Najlakše je kritikovati. Ukljucite se, pa cete videti sta moze i dal moze. Ako vi necete ima ko hoce.
Jos jednom je lokalna samouprava pokazala da brine o socijalno ugrozenim kategorijama koji uz pomoc svojih udruzenja dobijaju razne vidove pomoci I usluga, sto inace sami ne bi mogli priustiti sebi.
Treba razlikovati udruzenja osoba sa invaliditetom i strukovna udruzenja profesionalaca.Treba razlikovati udruzenja sa visegodisnjom i vise decenijskom tradicijom od udruzenja koja su nastala vrlo skoro i bave se svim i svacim pa izmedju ostalog i socijalnom zastitom.Treba razlikovati one koji su vidljivi od onih koji su siroj lokalnoj zajednici ne vidljivi i za koje sem užeg dela lokalne samouprave niko i nezna sta rade.To je posao za neka buduća vremena.
Savo,ta visedecenijska (ovako je pravilnije napisano-zar ne ? ) i udruzenja sa visegodisnjom tradicijom su nekada morala biti ona koja su nastala skoro da bi postali to sta jesu sada. I ti si nekada bio mlad i lep i verovatno i pametan,ali sa godinama idu i promene.Inace hajde da te edukujem malo,ne mogu se baviti „svim i svacim“-kako kazes-vec jasno definisanim odredbama statutom.Vidljivost je u ocima posmatraca,verujem da nikada u zivotu nisi pomogao staroj osobi jeftinog izgleda da predje ulicu ili joj kupio hleba,jer si ocigledno zlurad i pun loseg detinjstva i trauma.Verujem da nikada bolesnoj komsinici nisi otisao kupiti lekove ili namirnice na pijaci niti je upitao treba li joj nesto,jer nemas koristi od toga.Mozda ni o najblizima ne brines jer pokazujes kako gledas na svet i drustvo.Sa kojim ti iskustvom i pravom cenis i sudis ko sta radi i ko zna za taj rad? Nema te u registru revizora,koliko vidim.A ne vidim ni tvoj vidljivi doprinos siroj drustvenoj zajednici,a ni uzoj.Zato Savo,radi svoj posao za koji si placen a koji ne radis da ne bi i ti dosao do toga da zavisis od udruzenja koja kritikujes.