Sastanak koji je trajao više od sat vremena završen je sa zaključkom da su ovakvi sastanci korisni i da je potrebna njihova učestalost radi bolje saradnje.
Na sastanku se razgovaralo o otkupnoj ceni maline ali i o problemima sa kojima se proizvođači i prerađivači ove voćne kulture susreću.
“Aktuelna pitanja vezana za otkup malina i drugih poljoprivrednih proizvoda su predmet razgovora u Vladi Republike Srbije i resornom ministarstvu unazad nekoliko nedelja i po tom pitanju postoje konkretni stavovi i mere koje se preduzimaju od strane nadležnih organa”, navedeno je na zvaničnom sajtu grada Leskovca.
I pored upornih pokušaja da saznamo detalje ovog sastanka na naše pozive, na koje su se rado odazivali pre samog susreta sa prvim čovekom Leskovca, nisu odgovarali ni otkupljivači ni predstavnici Udruženja malinara.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Nissmo ni sumnjali da ce gradonacelnik rešiti problem koji su izazvali proizvodjaci. Tako se to radi u gradovima gde lokalna samouprava uvek odgovorno pristupa svakom problemu. Svaka cast!
problem koji su izazvali proizvodjaci .Ti li stvarno iz Biafru
Na kojojoj si supstanci podhitno u bolnici na ulaz sa leve strane da se javiš na lecenje ti si opasnost za okolinu
Dotični je na neke halucinogene supstance, koje su u ponudi od 2012 godine. Šteta što samo 25% stanovništva koristi te supstance, jer bi bilo dobro da i mi ostali probamo i pogledamo njihovim očima, pa da razumemo te poruke.
Brate gadis li se sam sebi ponekad,pogledas li se u ogledalo neki put,razmisljas li da ce te se tvoji stideti.Samo mi objasni kako su malinari napravili problem.A sad cekam ovog sns bota sto uzme nick od svih koji misle drugaciji pa hvali sns na sva usta a po direktivi sa sastanka internet tima sns.
Ti prijatelju da posetiš brata od šerifovog drugara iz bivši Aler. Kad je lokalna samouprava rešavala državne probleme? Šerif je rekao, da mu je Vrhovni Vođa poslao aber, da dok mu bata na Vrhovnog i onaj ružni što ima hladnjaču u Loznicu, ne otkupiv svu malinu u okruženje (BiH, od Kosovo i Makedoniju) i ne preprodav gu ko (srpsku), našu neće kupuju. Tol’ko od reforme i ko je kolko pomogo. Crkni gologizijo dok se vlast brani parolom, Tržišna ekonomija.
Posle razgovora sa gradonacelnikom ako ne dobiju ono sto su trazili a zacutali su onda cena njihovih proizvoda treba da bude najniza moguca i da nas vise ne smaraju kukanjem.
Nikad mi nećemo biti država. Jednostavno , mentalitet nam je takav da čim se neko dokopa vlasti postaje gluv za drugačija mišljenja, doživi prosvetljenje da je najbolji, najpametniji, najsposobniji i nezamenjljiv. Uz sve to, dodamo ogromnu neobrazovanost koja vlada i dobijete kontinuitet propadanja društva koji imamo decenijama.
Država i jačina države se ogleda u institucijama i njihovoj nezavisnosti a ne u poslušnosti jednoj partiji ili čoveku. Gradonačelnik se bavi cenama maline i odnosima između proizvođača i otkupljivača? A koje su njegove ingerencije tu i šta uopšte on zna o tome? Pa nisu maline grožđe pa da je kompetentan i za ovu voćku.
Ali dobro, praksa delovanja SNS-a (a i prethodnih vlastodržaca) je takva da je bitno samo da slikaš, pojavljuješ i glumiš božanstvo. To što ne bi mogao, pošteno, da se zaposliš nigde sem u politici, što se baviš svim i svačim a da se u ništa ne razumeš, to što se često svojim pojavljivanjem brukaš pa sugrađani doživljavaju transfer blama(pogotovo SNS-ovci), to nije bitno.
Bio sam na televiziji i u novinama, kud ćeš više. To je mera uspeha. Ostalo, briga me.