Neto zarada u Jablaničkom okrugu januara 81.504 dinara, u Leskovcu od decembra veća za 3.376 dinara

Januara meseca u 2025. godini prosečna zarada zaposlenih u Srbiji bila je 107.476 dinara u neto iznosu. Sa porezima, doprinosima i osiguranjem, odnosno bruto, iznosila je 148.440 dinara, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku. U Jablaničkom okrugu cifre su znatno niže, pa su prvog meseca najviše zaradili zaposleni na teritoriji Medveđe – 88.243 dinara neto u proseku, a najmanje i Bojniku – 73.927 dinara. U odnosu na decembar 2024. godine, prosečna januarska zarada u Leskovcu povećala se za 3.376 dinara.

Na lestvici prosečnih zarada odmah iznad Bojnika nalazi se Crna Trava (75.992 dinara), potom Vlasotince (76.564 dinara), Lebane (77.158 dinara), Vlasotince (76.564 dinara), a onda i Leskovac sa 83.080 dinara.

Na spisku gradova Nišavskog, Pirotskog, Topličkog i Pčinjskog okruga najviše je rangiran Niš (102.833 dinara), zatim Pirot (95.202 dinara), Prokuplje (87.928 dinara) i Vranje (85.013 dinara).

Dakle, prosek zarada u Jablaničkom okrugu u januaru je iznosio 81.504 dinara.

Plate Surduličana bile su 84.466 dinara u proseku, dok je u Vladičinom Hanu iznos bio isti kao i u Vranju.

Podsetimo, od 1. januara 2025. godine uvećane su minimalne zarade, pa je u tom mesecu minimalac bio 56.672 dinara. U toku godine, shodno broju radnih dana, najniži minimalac je februara i novembra – 49.280 dinara.

Prosečne zarade u januaru 2025. godine

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Lisa
27.03.2025. 14:11

Jeste ali zato u februaru bila 65.000 hiljade dobra vam matematika