Niš još daleko od akva-park

NIŠ –  „Lozni kalem“, lokacija koja je određena za izgradnju akva parka i koja u Nišu godinama važi za najatraktivniju, još čeka novog kupca. Ugovor o prodaji ovog zemljišta italijansko-srpskom konzorcijumu „Ital-Nis“ raskinut je početkom godine, ali u međuvremenu nije oglašena njegova  ponovna prodaja.

Gradonačelnik Zoran Perišić izjavio je da ima dosta kompanija zainteresovanih za kupovinu „Loznog kalema“ i da će javnost na vreme biti obaveštena o prodaji tog zemljišta.

Prema najavi gradonačelnika zemljište od oko 15 hektara, ovoga puta neće biti prodato kao celina, već po parcelama. Oko pet hektara biće namenski opredeljeno za izgradnju akva parka, tri hektara biće predviđeno za izgradnju hotela, spa i kongresnog centra, dok će sedam hektara biti namenjeno za izgradnju trgovinskog ili autlet centra.

Izgradnju akva-parka na „Loznom kalemu“, na samom ulazu u Nišku Banju, građani Niša očekuju više od deset godina. Toliko je naime stara ideja da na tom mestu bude izgrađen akva park sa zanimljivim pratećim sadržajima poput sportskih terena i šoping centara.

Zemljište je 2005. godine izdato u zakup, upravo zbog izgradnje akva- parka, firmi „Zamad“ čiji je vlasnik poznati italijanski biznismen Mauricio Zamparini. Tadašnji gradonačelnik Niša Smiljko Kostić poništio je licitaciju uz obrazloženje da je prethodna gradska vlast tu lokaciju izdala u zakup u bescenje jer je postignuta cena iznosila 650 dinara po kvadratu. Do raskida ugovora sa konzorcijumom „Ital-Nis“ došlo je posle brojnih produženja rokova za uplatu duga od 27 miliona dinara na ime naknade za uređenje gradskog građevinskog zemljišta.

U niškoj Gradskoj upravi  ističu da je grad ispunio sve svoje obaveze prema „Ital-Nisu“ nakon raskida ugovora i da ne postoje prepreke da zemljište na „Loznom kalemu“ bude ponovo prodato.

(Kraj)mia/ena

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare