LESKOVAC – Policija je podnela krivičnu prijavu protiv bivše direktorke Direkcije za urbanizam i izgradnju Leskovac Dragane Stošić (47) zbog sumnje da je izvršila dva krivična dela kojima je oštetila gradsku kasu za preko 25 miliona dinara.
Prijava je podneta u sradnji sa Višim tužilaštvom.
Sumnja se da je Stošićeva u julu 2012. godine, iskorišćavanjem svog službenog položaja, prihvatila da Direkcija bez pravnog osnova preduzeću „Produkt“ DOO izvrši isplatu iznosa od preko 12.000.000 dinara po osnovu ugovora o eskontu menica koje je „Produkt“ zaključilo sa AIK Bankom.
Ona se tereti i da je tokom aprila 2012. godine bez overenih situacija o izvedenim građevinskim radovima od strane izvođača i nadzornog organa na asfaltiranju puta u selu Gornja Lokošnica, preduzeću „Produkt“ suprotno ugovoru izvršila plaćanje u izsnosu većem od 13.000.000 dinara.
Stošićeva, bivši gradonačelnik Leskovca Slobodan Kocić i još trojica službenika su u jednomesečnom pritvoru zbog sumnje da su oštetili budžet Leskovca za 74 miliona dinara. Oni se terete da su preduzću “Produkt” i “Energosistem Čogurić” taj novac dali kao avanas za asfaltiranje ulica i izgradnju stambenog objekta i dela autobuske stanice, odnosno, za objekte koji nisu završeni.
(Kraj)mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Лепа фризура…
п.с: И?
Gospodja je bila mnogo uzletela… Ona to vec ima priliku da oseti na svojoj kozi ali neka znaju svi i ovi iz sadasnje vlasti, da svaka malverzacija izadje na videlo, kad tad. Sad mi je jasno zasto je promenila stranku i presla u SPS, ali nadam se da je to nece zastiti ako je kriva.
e dragana kukala ti majla. a sta ces srstro sa onom zlatnom decicim. sto si isla sa kratko stapve u du oku bary. umesto da di drcu cuvas ti side uvatila u kolu s lopuydr. pa oni su alavi na pate sesyro. sto ne pita nekog iskusnog. zao mi te. jov visr tvije dyage deve
Motiko, izvini što pitam, jel si ti lice sa posebnim potrebama?
🙂
A Mirotocivi Stojanovic i prepodobna mati Miroslava kad ce dobiju prijavu? Mnogo im se nesto skupila skolska zgrada.
Ha ha ha, pa skupila se od kise jer nema krov!!!
E rodjaci, kad Kalajdza gradi, skupljanje po sirini i duzini od cca 20% je zagarantovano! A za to vreme nicu po grad stanovi i lokali …
Хи, хи,… један од бедема њихове „одбране“ од могућег напада који би дошао из Министарства просвете је Лешњак.
Kumce moje 🙂
Ako dodje do ozbiljih napada iz ministarstva (u sta sumnjam), taj bedem ce po svom starom dobrom obicaju biti u prvim redovima tog istog napada, a najboljem slucaju uzdrzan.
Znam coveka. 🙂
Наравно куме, слажемо се.
Узгред, може ли се онда и претпоставити да је имање истог, да кажем – „у својим редовима“, уједно значи поставка „штита“?
Ma jok Kumce.
To je lik koji ce uvek da se bori do poslednje kapi krvi, onoga koga brani. Cim se on povuce i postane nedostupan (bukvalno), to je signal da je egzekucija na vidiku.
Hocu da kazem da on nikada nije u nicijim redovima. On je uvek i jedino u svom redu. Niko ko je imalo pametan, ne racuna za ozbiljno na zastitu pomenute persone.