Leskovčani koji imaju prosečnu ocenu na studijima veću od 9 i koji su ostvarili zapažene ruzultate na olimpijadama, međunardnim republičkim takmičenjima, kao i u oblasti sporta, dobiće nagrade u vidu jednokratne pomoći u iznosima od 10 do 40.000 dinara dinara.
Reč je o tradicionalnim nagradama koje se dodeljuju svake godine po 2 puta, jednom za Dan grada, 11. okrtobra, drugi put za školsku slavu Sveti sava, a odluka o dodeli nagrada na Dan grada formalizovana je danas na sednici Veća grada Leskovca.
Kako je objasnio predsednik Komisije za podršku mladim talentima Vladimir Prokopović, najveći iznosi daju se za odlične studente, kojih je ovoga puta i najviše – 125.
Tako će, na primer, studenti sa prosečnom ocenom u 2016. godini od 9 do 9,5 dobiti po 30.000 dinara, sa ocenom od 9,5 do 9,99 po 35.000, a oni sa prosekom 10, njih 18, po 40.000 dinra.
Inače, nagrade za ostale kategorije, ukupno 100 mladih talentovanih učenika i sportista, iznose od 10 do 30.000 dinara.
Prokopović je kazao da je kod studenata odbačeno 16 prijava zbog neispunjavanja opštih uslova ili nekih drugih propusta, a u drugim oblastima odbačeno je ukupno 5 prijava pristiglih na konkurs.
Milica Ivanović
FOTO sa prošlogodišnje dodele nagrada
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!