ČETVRTFINALE KUPA RIS

OFK Topličanin-Moravac Orion 2:1 (1:0)

Divna fudbalska predstava u Prokuplju i zaslužena pobeda domaćina nad favorizovanim gostima iz Mrštana, koji su za razliku od prošlog prvenstava nastupli sa dosta promnjivim sastavom.

Već u 6. minutu prva radost za  domačina i vođstvo od 1:0. Igrao se tek 6. minut kada je kapiten Vlada Paunović sa leve starne uputio izvanredno po zemlji ubacivanje u srce kazneog protora gostiju. Sve je to dorbo pratio Mladenović i kako on to zna i ume, matirao golmana prezimenjka na golu Mrštančana.

Do odlaska na odmor nije bilo pogodaka ali je bilo dosta prilika i uzbuđenja pred oba gola.

Gosti propuštaju tri idelane prilike u 8, 17 i 19. minutu da stignu do poravnjanja, ali se golman domaćih Gligović istako bravuroznim intervencijama.

U samom finišu dva uzbuđenja pred golom gostiju. Najpre u 43. mintu sudija Miladinović na asistenciju svog pomoćinka poništio je drugi pogodak Mladenoviću. Samo minut kasije penal za domaćina pošto je Stojanović igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Udarac je izveo L. Paunović, ali je promašio ceo gol, lopta je završila pored desne stative.

U dugom delu igre još po jedan pogodak na obe strane. Već u 48. minutu domaći udvostručuju prednost pogotkom Stojkovića, izvanrednim udarcem sa nekih 18 metara.  Jedini pogodak na utakmici za goste osam minuta kasnije postigio je najbolji pojedinac u redovima Mrštančana – Stefanović, i to je to bio i konačan rezultat.

Igrač utakmice: Predrag Mladenović

Prokuplje: Gledalaca 300. Sudija: Dušan Miladinović (Niš) 7. Strelci: Mladenović u 6, Stojković u 48 za OFK Topličanin, Stefanović u 56 za Moravac – Orion. Žuti kartoni: Gligović, Č. Paunović (OFK Topličanin), Miodrag Mladenović, S. Ilić, Stojanović ( Moravac- Orion).

OFK TOPLIČANIN:  Gligović 7,5, Radević 7, V. Paunović 7, L. Paunović 7, Radulović 7 ( Maletić 7),  Stojković 7,5, Marković 6 ( Stojanović 6), Stanković 7, Mladenović 8, Ć. Paunović 7,5, Kaličanin 7.

MORAVAC – ORION: Miodrag Mladenović 6, M. Ilić 6, Đokić 6,5, S. Ilić 7, Stojanović 7, Milan Đenić 6 (Mladenović 6), Kostić 6 ( Cakić 6), Stanković 6,5, Đokić 6 ( N. Stanković 6), Stefanović 7, Selimović 6,5.

Vukašin Stevanović

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.