Vranje je jedan od 11 gradova u Srbiji u kome se sprovodi Romacted program, a tim povodom je danas održan sastanak na kojem je predstavljena metodologija ovog projekta.
„Lokalna samouprava otvorena je za svaki vid saradnje i naš prioritet je da partnerski odnos sa romskom nacionalnom zajednicom podignemo na viši nivo“, rekao je gradski većnik za nacionalne manjine Dejan Ivanović.
Na skupu su govorili i facilitatori projekta Tereza Šainović i Dejan Bajramović.
Oni su istakli da su ciljevi ovog projekta jačanje političke volje i podrška lokalnom razvoju kroz izgradnju kapaciteta lokalnih vlasti i efikasnog učešća Roma u lokalnim planovima i projektima, kao i osnaživanje romske zajednice, kako na individualnom, tako i na koletivnom nivou, i jačanje posvećenosti institucija i njihovih kapaciteta na inkluziji Roma i Romkinja.
Program je realizovan uz podršku Evropske unije, Saveta Evrope i Vlade Srbije.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Da se svakom vranjskom romu da po jedan tablet. (A sto ne bi kad su to dobili odbornici). Imali neko da se seti za probleme seljaka. Naprimer da ih brani od pijacni trosarinci.
Vranjski Romi kad budu odabrani za odbornike dobiće svi po jedan tablet, al ne da ga nose kući, nego da glasaju u Skupštini.
Seljaci imaju već dovoljan broj seljaka u Skupštini koji bi trebali da zastupaju njihove interese.
Ako ne, menjajte ih.
Romi umeju da glasaju samo za partije koje su na vlasti. Dobili ste tablet-računare, Cile. Lepo vam čovek kaže.