Po Aleksandrove sočne lubenice i dinje dolaze standardne mušterije

Poznati proizvođač bostana Aleksandar Zlatanović iz Katuna kod Vranja bukvalno je od jutra, do mraka uz svoju tezgu sa sočnim lubenicama u Ulici Partizanski put. Društvo mu na pristojnoj udaljenosti prave još dosta prodavaca lubenica i dinja. Među njima je i mnogo nakupaca koji preprodajom bostana pokušavaju da ostvare dobru zaradu.

Iako svi prodaju istu robu niko nikog ne smatra ozbiljnom konkurencijom jer svi imaju svoje standardne mušterije. Aleksandar kaže da su mu i ove godine ponovo ukazali poverenje svi njegovi dugogodišnji kupci.Na ovoj lokaciji su ga pronašli čak i oni koji proteklih dana zbog promene mesta prodaje nisu mogli da ga nađu. Posle srdačnog pozdrava svi oni su se vratili kućama sa po nekom sočnom ananas dinjom i lubenicom sorte  fantazija i top gan, koje su potom u slast pojeli.

Ovakvih lubenica Aleksandar ima u izobilju u bostanu koji uzgaja na pet hektara zemlje.Kaže da su mu ove godine lubenice i dinje odlično rodile i da će ostvariti prinos od osamdeset tona po hektaru. Ne žali se puno ni na prodaju jer će mu i ove sezone dobar deo roda otkupiti vlasnici poznatih vranjskih marketa, a ono što preostane prodaće on sam.

“Proteklih godina prodaja bostana je bila organizovana na prijacama, a sada smo lokaciju za prodaju dobili dosta udaljenu od centra grada kako ne bi smo bili konkurencija ovdašnjim marketima.  Bojim se da ćemo u dogledno vreme mi proizvođači ostati i bez ovog prodajnog mesta”, kaže Aleksandar.

Uprkos brojnim preprekama na koje nailazi tokom proizvodnje i prodaje svoje robe on kaže da se nikada ne bi odrekao proizvodnje bostana koji se na njihovom imanju uzgaja punih trideset godina. Zlatanovići su tokom proteklih godina stalno radili na osavremenjavanju ove proizvodnje, a otkako je Aleksandar prilikom jedne posete Vojvodini naučio kako se kaleme sadnice bostana, primenjuju i ovu tehniku.

“Proizvodnja bostana je od prošle godine za nas proizvođače postala duplo skuplja, a ove prodajna cena lubenica i dinja je nešto niža od prošlogodišnje”, ističe Aleksandar.

Iako ovako nešto Zlatanovići nisu očekivali oni će i ove godine pokušati da to nadomeste zaradom od neke druge poljoprivredne kulture koju proizvode.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare