Pokret Juga Srbije : Arhitektonske barijere u Pirotu ugrožavaju ljudske živote

Foto: Saopštenje Pokret Juga Srbije

U Pirotu, dok se gradska vlast bavi samopromocijom i statistikama na papiru, osobe sa invaliditetom svakodnevno su suočene sa preprekom koja im uskraćuje osnovno pravo — pristup zdravstvenoj zaštiti, saopštavaju iz Pokreta Juga Srbije.

Saopštenje prenosimo u celosti:

Javno pitamo gradonačelnika Pirota i nadležne gradske službe:

da li ste primetili da ulaz u hitnu medicinsku pomoć u Pirotu nema rampu za osobe sa invaliditetom?

Da li vam je prihvatljivo da građani u kolicima, sa pomagalima ili smanjenom pokretljivošću nemaju nikakav način da samostalno uđu u ustanovu koja postoji da bi spasavala živote?

Nepristupačan ulaz u hitnu pomoć nije tehnički detalj, već direktno ugrožavanje zdravlja i života osoba sa invaliditetom i teško pokretnih lica.

Medicinsko osoblje hitne službe, uprkos neadekvatnim uslovima, pokazuje profesionalnost i humanost, dok gradske institucije zatvaraju oči pred problemom koji se mogao rešiti jednostavnom rampom.

Zakoni koji nalažu pristupačnost postoje. Odgovorni u Pirotu ih ignorišu.

Pokret Juga Srbije zahteva hitno postavljanje rampe i uklanjanje arhitektonskih barijera na svim javnim objektima, počevši od zdravstvenih ustanova.

Grad koji nije pristupačan osobama sa invaliditetom nije grad jednakih prava a vlast koja to dozvoljava snosi punu odgovornost.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Pirocanac
30.01.2026. 14:15

Sta cemo sa nezakonitim odlaganjem opasnog otpada Michelin Srbije tj Tigar Tyresa????