Pokret Juga Srbije oglasio saopštenjem za javnost povodom nedavne odluke Gradskog veća o povećanju cena komunalnih, dimničarskih, pogrebnih i pijačnih uluga u Leskovcu.
Saopštenje prenosimo u celosti:
Građani Leskovca suočavaju se sa novim udarom na svoje kućne budžete usled nedavne odluke Gradskog veća o povećanju cena komunalnih, dimničarskih, pogrebnih i pijačnih usluga.
Ova poskupljenja, koja iznose oko 25%, predstavljaju ozbiljan problem za mnoge porodice, posebno u vremenu kada su troškovi života već na visokom nivou.
Obrazloženje vlasti o povećanju minimalne zarade i troškovima poslovanja javnih preduzeća ne može da umanji zabrinutost građana. Povećanje cena sahrana, dimničarskih usluga i usluga JKP „Komunalac“ dodatno opterećuje već iscrpljene budžete domaćinstava. Na primer, osnovna cena sahrane porasla je na 9.357 dinara, što je značajan skok u odnosu na prethodnu cenu.
Iako se navodi da će cene ostati među najnižima u Srbiji, to ne može da umanji osećaj nepravde kod građana koji se suočavaju sa sve većim troškovima. U poređenju sa drugim gradovima, Leskovac se ne može pohvaliti većim kvalitetom usluga, a ovakva poskupljenja samo dodatno otežavaju život običnim ljudima.
Pozivamo gradske vlasti da preispitaju ovu odluku i da pronađu održivija rešenja koja neće dodatno opterećivati građane. U ovom trenutku, kada je ekonomska situacija već teška, ovakva poskupljenja su neprihvatljiva.
Građani zaslužuju transparentnost i odgovornost od strane svojih predstavnika, a ne dodatne terete koji će ih primorati na još veće finansijske žrtve.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!




















Na osnovu ovih poskupljenja ,pa meni nije povecana penzija.U jedan dzep stavili dinar iz drugog uzimaju dva.Pa gde je tu povecanje………