Ponovo uhapšen Perica Gravrilović i još petorica predsnika mesnih zajednica iz okoline Grdelice kod Leskovca (VIDEO)

Foto: Printskrin MUP

U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, na teritoriji Leskovca uhapsili su šest osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivična dela pranje novca i zloupotreba službenog položaja.

Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo pranje novca uhapšeni su Perica Gavrilović. G. (1973), bivši pomoćnik gradonačelnika Grada Leskovca, i M. S. (1975), predsednik Saveta Mesne zajednice Bojišina i faktički vlasnik preduzetničke radnje „Dosta Spasić“.

Zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja uhapšeni su N. S. (1964), predsednik Saveta Mesne zajednice Grdelica selo, N. S. (1991), predsednik Saveta Mesne zajednice Dobrotin, M. S. (1961), predsednik Saveta Mesne zajednice Zagužane, i D. S. (1970), predsednik Saveta Mesne zajednice Mala Grabovnica.

Sumnja se da je M. S. kao faktički vlasnik preduzetničke radnje „Dosta Spasić“ primio uplate novca sa računa MZ Dobrotin, Mala Grabovnica, Zagužane i Grdelica selo, i to na osnovu fiktivno zaključenih ugovora o izvođenju radova, za čije ugovaranje je dokumentaciju pripremao P. G.

Kako se sumnja, na osnovu tako ispostavljenih fiktivnih faktura o navodno izvedenim radovima u pomenutim mesnim zajednicama, M. S. (1975) podizao je novac sa tekućeg računa preduzetničke radnje i predavao ga na ruke P. G., čime su oštetili budžet Grada Leskovca.

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu. Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije nastavljaju dalji rad na suzbijanju korupcije na teritoriji Republike Srbije.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

20 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
mile
03.03.2025. 10:17

Zahebani seljaci, em okupirali grad em kradu kao alavi radikali. Ups, pa ovo i jesu alavi radikali. A, sta je sa mesnatim?

Dejan
03.03.2025. 14:08
Odgovor za  mile

Mesnati bezi 16 Marta.

Vidoje
03.03.2025. 15:12
Odgovor za  Dejan

Pa onda daj da mu poželimo srećan put, ali sa lepim gvozdenim narukvicama i o našem trošku ili kod Zdravlja ili na ulaz u Niš, za koji je reko da nije grad, jer počinje sa zatvorom, a završava se sa ludnicom. Pa hajde onda u prvu, pa u drugu ustanovu, jer za drugo i nije.

Vlastodržac
03.03.2025. 10:49

Ne šali se predsednik, baš hapsi krupne ribe. Verovatno su oni odgovorni za nestanak miliona u izgradnji nadstrešnice u Novom Sadu.

Zoran jug
03.03.2025. 11:12
Odgovor za  Vlastodržac

Jes,jes samo seče sitne grane a kd će faraonče.

Vlastodržac
03.03.2025. 17:55
Odgovor za  Zoran jug

Kad mu više ne bude potreban, kod njih je sve igra brojeva. Dokle god faraon dovlači glasove na izborima, siguran je u fotelji.

Joca
03.03.2025. 11:34

Procesljajte opstinu indjija,gradonacrlnika,bivseg isto tako,direktore javnih preduzeca.Unistise opstinu,godinama

Leskovčanin
03.03.2025. 12:00

Čaršija sve zna! Ako neko nije odmah svatio zašto je Vučević bio u Leskovcu, čaršija jeste. Ovo je razlog, tj. konsultacija sa gradskim bosom, koga da puste niz vodu. I pustli su najsitnije ribe, jer bi ove krupne mogle mrežu da pokidaju! A, mreža korucije mora da ostane stabilna.

Nikolic Zoran
03.03.2025. 12:08

Pa ovo je vec bilo sto ne rekoste da su oni radili pod patronatom faraona valjda se riba cisti od glave a ne od repa. Ove objave su bas za smeh nista konkretno opet lopovi na slobodi a sitne ribe sa nanogicom.

Mrs
03.03.2025. 12:37

A di ga je Meci? On je tu najviše dobio?

sisko
03.03.2025. 12:52

a sta cemo sa njihovim radnjama sto imaju?

e sg mesko
03.03.2025. 13:07

Perica je jednom hapsen i vise nije zanimljiv. Moze da postane zanimljiv kad kaze kako je Mesku davao pare da kupuje glasove.

Učenik
03.03.2025. 13:14

A šta je sa Ramadanom iz JKP grdelica,pa on je preko Pejos gradnje iz Guberevca pljačkao budžet grada,radio prevoz vozilima vodovoda iako je to bila obaveza Pejos gradnje,ispitati cene koje su fakturisane i ovu lopurdu na robiju.

Bane pilićar
03.03.2025. 14:11

sve sam naprednjak, a MZ Vinarce dali smo 400.000 sa racuna da se izravnjaju putevi i dobili šipak.

Saradnik
03.03.2025. 14:57

Procitajte saopstenje gg za leskovac zajedno koje je malo kasnije objavljeno, sve precizno pise, kada je otkrivena afera, ko je otkrio pljacku, zasto Mesko (za sada) nije uhapsen, a i da ostale opozicione stranke treba da bude sramota jer nisu htele njegovu smenu, nego su dobijale lokale, projekte, mesne zajednice.
Vreme pokaze ko naprednjake salje u zatvor, a ko dobija novac iz gradskog budzeta.

Zoran jug
03.03.2025. 15:30
Odgovor za  Saradnik

Nikako više sadašnje stranke u budućoj vlasti.Dok studenti krvare u pešačenju po putevima Srbije i mi posteni gradjani uz njih,opozicioni prvaci čekaju po kafićima i hotelima da im studenti otvore put za njihov cilj.Nema više istih ljudi,hoćemo nove pametne glave da postave Srbiju na ono dobro mesto gde joj i pripada.Zato bi trebalo da se sve opštine u Srbiji dobro pretresu,da se sve krupne ribe uguraju u mrežu ,da dokažu sboje bogatstvo ko ne pravac robija i oduzimanje imovine .Koliko je ova zemlja ojadjena trebao bi jedna zatvorska zgrada od 100km.Ako se opet nista ne uradi biće me sramota,bio sam u Niš idemo i za Beograd 15.03.2025 za promene,za bolje sutra :PUMPAAAAAJJJJJ ,,BRESTOVAC UZ STUDENTE“ pozdrav od penzionera.

Igor
03.03.2025. 15:44

Bre, bre, bre al je ovaj žuti ološ opljačkao Srbiju, ne mogu da ih pohapse kolko su pljačkali.Il ovo nije žuti ološ nešto se malo pomešale boje.

Jovanka
03.03.2025. 16:02

Novinari moji dragi,vest bi bila da je neko osudjen: ime,prezime,zbog cega je osudjen i na koliko. Ove farse od hapsenja su dosadne i smesne,tek da postoji neki tekst,da se pojavi i ode u zaborav a uhapseni na slobodu…

Pravda
03.03.2025. 21:15

On naivan ima strada a ovi lopovi će se izvuku!

Mika
04.03.2025. 07:09
Odgovor za  Pravda

Tako je