Posle 14 godina Beneton odlazi iz Niša

Posle tačno 14 godina italijanska kompanija „Beneton”, jedna od najpoznatijih u svetskoj tekstilnoj industriji mode, definitivno napušta Srbiju i odlazi iz Niša.

Do 30. aprila, kada će pogoni u Nišu biti zatvoreni i zaključani, ostali su da se urade „sitni” administrativni poslovi, da se proveri kompletna dokumentacija o prestanku rada firme i da se obaveste nadležni državni organi naše zemlje, koji će dobiti sve dokaze o tome.

Odmah nakon toga, takođe kod organa Srbije, biće izvršena likvidacija firme.

Iz „Benetona” je otpušteno gotovo svih 865 radnika, od kojih većina očekuje da će u najskorije vreme dobiti novi posao u drugim niškim privrednim kolektivima. Do sada, međutim, pored izuzetno velikog angažovanja države Srbije, Ministarstva privrede i, posebno rukovodstva grada Niša, iako je održano više sastanaka i iako je postignut veliki broj dogovora, nije poznato da li je za neke od otpuštenih niških „tekstilaca” pronađen novi posao.

Izvor:  Politika/ Biznis i Finansije

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

0 Komentara
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare