Zanos, naziv je izložbe radova Marije Poljak, koja će biti otvorena u petak, 3. juna, u 19 časova u Galeriji Narodnog univerziteta u Vranju. Svi zainteresovani posetioci postavku će moći da pogledaju do 17. juna.
Marija Poljak rođena je 1998. u Beogradu, diplomirala je primenjenu umetnost (odsek keramika) na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Trenutno je na master studijama, smeru slikarstvo, na istom fakultetu. Tokom 2020/2021 učestvovala na preko 50 kolektivnih izložbi u Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji i Nemačkoj.
Dobitnica je dve nagrade na „IV Međunarodnom bijenalu umetničkog crteža“ i na „Drugom međunarodnom trijenalu autoportreta i portreta“ u Smederevskoj Palanci. Izložba ,,Zanos’’ sadrži radove nastale kombinovanim tehnikama, a ljubitelji likovne umetnosti u Vranju moći će da je razgledaju do 17. juna.
Izvor: Sajt grada Vranja
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!