U poslednja 24 sata testirano je 6.700 osoba, a korona virus je potvrđen kod 121 osobe, dok je bitku sa ovim virusom izgubila još jedna osoba.Hospitalizovane su 283 osobe, a na respiratoru je 20 pacijenata, pokazuju poslednji zvanični podaci.
Ukupno je do sada virus registrovan kod 34.193 osobe, a broj preminulih od početka epidemije u Srbiji je 758, dok je od početka epidemije u Srbiji testirana 1.173.582 osoba.
U Kovid objektima Kliničkog Centra Niš, hospitalizovano je ukupno 34 pacijenata, kod 18 je potvrđeno prisustvo virusa Covid-19, a među hospitalizovanim pacijentima, nema dece zaražene ovim virusom.
Od ukupnog broja hospitalizovanih, potvrđenih pacijenata, 3 je priključeno na aparate za veštačku ventilaciju i nalaze se u jako teškom opštem stanju.
„Svi pacijenti su pod 24 – časovnim nadzorom i detaljnim monitoringom životnih funkcija od strane lekara i medicinskog osoblja niškog Kliničkog centra, saopštio je KC Niš.
Njihov klinički status se procenjuje iz minuta u minut, a terapijske mere preduzimaju u odnosu na terapijski odgovor.
Prema današnjim podacima, na korona virus u Nišu je pozitivno pet osoba, izjavila je gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, što je ocenila kao blagi porast, pa je Grad doneo odluku o komunalnom redu, u skladu sa uredbom Vlade Srbije o radnom vremenu ugostiteljskih objekata.
Sotirovski je apelovala na sve da poštuju mere i izjavila daje komunalna milicija sa sanitarnom inspekcijom, danonoćno na terenu, kako bi kontrolisali poštovanje mera, pre svega misleći na ugostiteljske objekte.
„I vožaci autobusa nose maske, ali da imamo problema sa taksi službama, pa očekujemo da će se u narednim danima i to promeniti“, naglasila je gradonačelnica Niša
U leskovačkoj Kovid bolnici, trenutno je hospitalizovano 2 pacijenata i nema pacijenata sa potvrđenim prisustvom virusa Covid-19.
U 3 Kovid bolnice u ZC Vranje, ukupno su hospitalizovana 23 pacijenta, a kod 8 pacijenata je potvrđeno prisustvo virusa.
Među hospitalizovanim pacijentima, nema dece zaražene virusom Covid -19.
Ranije u toku dana, doktorka Darija Kisić Tepavčević je rekla da trenutno nemamo nijedno žarište koje je specifično vezano za određenu lokaciju, ali da istovremeno, ne treba ni da čekamo da nam to desi, pa da tek onda reagujemo.
„Upravo sada treba da reagujemo, jer niz sporadičnih slučajeva na teritoriji čitave zemlje predstavlja bukvalno potencijalne bombe i rasadnike za dalje širenje infekcije“, dodala je ona i naglasila da ostaje i dalje odluka da se sve sportske manifestacije održavaju bez prisustva publike.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!