Aktivisti Centra za društvene integracije Vranje su u okviru projekta „Povećanje zapošljivosti kroz izgradnju inkluzivnog poslovnog ekosistema“ uradili e-prodavnicu „Naše čarolije“ članovima Udruženja obolelih od multipleskleroze koji se godinama bave izradom unikatnih ručno rađenih ukrasnih predmeta.
Ovaj projekat, prema rečima njenog rukovodioca Anite Stojanović, ima za cilj da ekonomski osnaži osobe sa invaliditetom, omogući bržu integraciju u društvu i doprinese poboljšanju njihovog životnog standarda.
„Članice Udruženja obolelih od multipleskleroze Pčinjskog okruga godinama već izrađuju ukrasne i dekorativne predmete koje, nažalost, zbog teške pokretljivosti nisu bile u mogućnosti da plasiraju na tržište. Sada će to moći preko e- prodvnice jer je kupcima dostupna baza sa blizu četiristo njihovih proizvoda. Sve one su prošle i dodatnu obuku tako da će ubuduće elektronskim putem moći same da ponude kupcima svoje rukotvorine“, ističe Stojanovićeva.
Kupovinom ručno rađenih predmeta članova Udruženja obolelih od multipleskleroze Pčinjskog okruga pomaže se i rad ovog udruženja.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!