LESKOVAC – Poslednja isplaćena neto zarada u Jablaničkom okrugu iznosila je 33.396 dinara, 10.810 manje od proseka u Srbiji i za 21.234 dinara manje od prosečno isplaćene plate u Beogradu.
Najmanje zarade – 30.532 dinara, zabeležene su u Vlasotincu, u opštini sa najvećim brojem zaposlenih u industriji u odnosu na ukupan broj stanovnika, a najveći prosek – 37.505 dinara je u Medveđi gde preko 400 rudara prima prosečne zarade od oko 40.000 dinara.
Statistika beleži da je prosečna neto zarada u Leskovcu iznosila 33.396 dinara, u Lebanu 31.609, u Crnoj Travi 33.718 i u Bojniku 35.571 dinar.
U opštinama Bojnik i Crna Trava računa se samo prosek onih koji plate primaju iz opštinskog i državnog budžeta budući da tamo nema ni jednog industrijskog pogona.
Kraj) mil
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Gde su vam sada Sotiri, Eme, Ene, Djure, Kosare, Šake, Žitni studenti..? Nisu na „poslu“ u osmospratnici pa imaju pametnija posla, neće si abe kućni internet. More sve to treba najuriti na tržište rada!
Време ти је за баждарење…
Bš me palandza zagolica za vas 🙂
Poštovani gospodine Kantar. Drugi mi neće odgovoriti na moje pitanje.Ono glasi: U ovaj prosek ulazi li i plata našeg gradonačelnika Cvetanovića od kažu stotine hiljada dinara?
Mnogopoštovani gospodine Mijodrage, odakle Vama ideja da ja posedujem tu ili neku sličnu informaciju? Pitajte redakciju, neka malo istraže i odrade jednu konspirativnu anketu po Seljariju i inim prestižnim ugostiteljskim objektima.
I informacije i objašnjenja! Bravo!
Ovo je nerealno, treba ukupna primanja podeliti sa brojem radno sposobnih ljudi od 19 do 63 godine, pa će se dobiti prava slika.Znate ono , neko jede samo kupus, neko meso, ali, svi, u proseku jedemo sarmu.
Da li u bojnički prosek ulaze i zarade radnika koji rade u mlinu i pekari?
Da li je istina da bojnička pekara i mlin imaju zaposlene a da nisu samleli ni jedno zrno niti zamesili jednu kiflicu?
Ko ih i za šta plaća?
I da li je istina da pored plata za ono što ne rade ta lica primaju i putne troškove za „dolazak“ na posao?