Danas je gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović sa saradnicima obišao SRC Dubočica, gde su završeni radovi na proširenju terena u velikoj sali, vredni 2,2 miliona dinara.
Andrija Atanasković, član Gradskog veća, rekao je da Grad Leskovac ove godine izdvaja rekordnih 125 miliona dinara za finansiranje sportskih klubova i istakao je da grad dosta ulaže i u sportsku infrastrukturu, pomenuvši teren sa veštačkom travom, skejt park, halu Partizan, novu sala u OŠ Vožd Karađorđe, rekonstruisanu sala u školi Vasa Pelagić, preko 25 terena za male sportove, kao i velelepni stadion vrednosti 2,5 milijarde dinara.
„Što se tiče samog SRC Dubočica, Grad Leskovac izdvaja 144 miliona dinara za njegovo funkcionisanje, u prethodne dve godine urađen je avantura park, teniski teren, plato ispred SRC, lift za osobe sa invaliditetom, rekonstruisan je bazen i u potpunosti promenjeno osvetljenje kod bazena kao i u velikoj sali, gde je rekonstruisan i parket, krov iznad male sale. Danas ovde možemo videti da je proširen teren, srušen je deo tribina, postavljen je novi parket koji je lakiran i hoblovan, vrednost ovih radova je 2,2 miliona dinara i sada ovaj teren ispunjava uslove za evropska takmičenja.“
Miodrag Rajković, direktor Sportsko rekreativnog centra Dubočica, istakao je da sve što ovaj sportski centar radi, radi u saradnji sa gradom Leskovcem. Zahvaljujući podršci grada i gradonačelnika, kako je naveo, SRC Dubočica nastoji da stvori što bolje uslove za sportiste jer kao model na koji se treba ugledati ima novoizgrađeni stadion Dubočica.
„Ovo je tek početak, iskra radova koji se tek očekuju u sportskom centru. Sledi nam izgradnja medija centra, nastojaćemo da proširimo svlačionice jer je to od velike važnosti za održavanje takmičenja. Najveća nam je želja da naši klubovi izbore neka evropska takmičenja da bismo ovde stvorili bolje uslove za njih, ali i svu ostalu decu. Uz podršku grada i Ministarstva sporta, želja nam je i da promenimo stolice, koje su postavljene još 1983. godine. Leskovac zaslužuje da ima neko veliko takmičenje i svi treba da težimo da Leskovac postane grad u kome se živi sportski.“
Na konferenciji se obratio i gradonačelnik Cvetanović, zahvalio se magistru Aleksandru Đuroviću, jednom od najboljih sportista ne samo Leskovca, već i regiona, na tome što ima veliko razumevanje za sportiste. Kako je naveo, u dogovoru sa njim i direktorom SRC Dubočice, džudisti Milanu Mihajloviću će biti na raspolaganju 150 do 200 metara kvadratnih prostora u ovom sportskom centru, gde će moći da se obučavaju sportisti u borilačkim veštinama.
„Milan nas uvek obraduje nekim nagradama i mislim da najmanje što grad može da uradi, to je da da sve od sebe da sportistima obezbedi prave uslove, a naročito onima koji su se već dokazali. Sa nama je danas i atletičarka Dušica Topić, koja želi da dođe da živi u Leskovcu. Kada imate najbolje plivače Srbije koji dođu iz Beograda jer u Leskovcu imaju najbolje uslove za plivanje, kad imate atletičarku koja želi da živi u Leskovcu zbog ljudi, okoline, to su pozitivni primeri koje treba da negujemo i potenciramo. Ako gospođica Topić ispuni svoju želju i preseli se u Leskovac, sledeće godine ću je predložiti za Oktobarsku nagradu“, zaključio je.
Dušica Topić, atletičarka u brzom hodanju, istakla je da je došla u Leskovac da se sprema za veliko takmičenje, za evropsko prvenstvo, kao deveta u Evropi i 14. u svetu, ali paralelno sa tim, i da kao trener u Leskovcu osnuje osnovnu školu sporta, za mlade talente, da se usmere na vreme.
„Ovde sam pola godine, srce me ovde vuče, jer ovde vidim empatiju, pre svega. Nećamo da dozvolimo da se ona gubi. Želim da osnujem porodicu ovde. Ceo život sam posvetila atletici i želim paralelno da ostvarim veliki rezultat, ali i da kao trener radim sa decom. Volim Beograd, tamo sam rođena, ali ovde mi prija mir, tu sam se pronašla i osećam se preporođeno“, navela je Topić.
Izvor/Foto: sajt grada Leskovca.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!
Grad Leskovac izdvaja 144 miliona dinara svake godine da bi se plaćali svi oni koji su naprimani na platnom spisku sportskog centra, a funkcionalnost nikakva.
Više radnika nego gledalaca na pojedinim utakmicama.
I opet po grbači gradjana.
Zašto je trava na novom stadionu siva a ne zelena? Zar nije hibridna trava, čiji iznos košta oko 200.000€?