“Pusta reka” na svom terenu potukla “Slogu”

BOJNIK – Pred više od 300 navijača u okviru 10.kola Niške fudbalske zone domaćini, fudbaleri Puste reke, uspeli su da ostvare zavadina rezultat i pobede goste sa dva gola razlike (2:0).

Pustorečani su se ovom pobedom učvrstili na sredini tabele, dok je Sloga iz Leskovca znatno umanjila šanse za jedno od prva dva mesta koje vode u viši rang takmičenja.

U veoma zanimljivom prvom poluvremenu ekipa Puste reke nije uspela da realizuje inicijativu koju je imala na terenu, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom u fudbalu, 0:0.

Međutim, na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 52-om minutu Nenad Veljković prelepim pogotkom glavom donosi rezultatsku prednost domaćinu. Ali gosti se nisu predavali. Usledili su napadi na obe strane a gostima ostaje da žale za propuštenom prilikom u poslednjim trenucima meča kada lopta, fudbalskim žargonom rečeno, jednostavno nije htela u gol, odbivši se od prečke pravo na gol liniju.

Najistaknutiji pojedinac ovog meča Nikola Ilić, primio je loptu na centru igrališta i sa trojicom igrača „Sloge“ na leđima uspeo da je unese u šesnaesterac gostiju, plasirao je pored nemoćnog golmana i time rešio pitanje pobednika na ovom meču u 85-om minutu igre.

Glavni sudija ovog meča Borivoje Stajić, sa svojim pomoćnicima Vladimirom Jovanovićem i Danicom Stojiljković, dobili su visoke ocene za arbitražu.