Rapsodija u plavom za miran san

Dva kola pre kraja KMF Leskovac je, odličnom igrom i ubedljivom pobedom protiv tradicionalno neugodnog rivala Jastrepca iz Blaca, obezbedio opstanak u Drugoj futsal ligi Srbije. Rezultat utakmice 8:4 (5:3) na oduševljenje velikog broja navijača ali i samih igrača koji su ogromnom borbenošću uspeli da dođu u situaciju da, od borbe za opstanak u ligi, igraju baraž za plasman u najkvalitetniju futsal ligu Srbije, ukoliko sezonu završe na trećem mestu, gde se nalaze dva kola pre završetka prvenstva.

Svu draž i energiju koju nosi futsal, navijači su  mogli da vide i osete u petom minutu utakmice kada su gosti preko Vuletića uspeli da savladaju Veličkovića. Međutim, usledio je blic-krig Stefanovića koji sa dva pogotka u istom minutu, okreće rezultat u korist domaće ekipe. Treći gol domaće ekipe delo je Jovana Cvetanovića u 10 minutu a Vukajlović u 14. iz slobodnog udarca pogađa mrežu Veličkovića za 3:2. Micić Nikola u 15. postiže četvrti gol  za novu radost svoje ekipe a Valjarević pogotkom iz kaznenog udarca smanjuje na 4:3 i vraća nadu gostima da mogu do boljeg rezultata. Međutim, Micić posle fantastičnog driblinga i solo prodora po levom krilu zakucava loptu u suprotan gornji ugao golmana Pavlovića za konačan rezultat prvog poluvremena 5:3.

Posle nesporazuma odbrane gostiju, večeras izuzetno raspoloženi Igor Stefanović postiže svoj treći a već u narednom minutu i četvrti pogodak i tako stiže od 25. pogotka u sezoni i vrha liste strelaca Druge futsal lige, dva više od Janjića (KMF Banjica).

Dugo je na semaforu stajao rezultat 7:3 za KMF Leskovac da bi u 39. minutu svoj prvenac u sezoni postigao i Lazar Janjić. Tačku na utakmicu stavio je svojim drugim pogotkom Vukajlović u 40. minutu.

Do kraja prvenstva, KMF Leskovac gostuje u Smederevskoj Palanci, ekipi Partenona i u poslednjem kolu dočekuje SU Banjicu.

Da futsal nije samo igra i pobeda najbolje je pokazao igračk KMF Leskovac Vukojević u 14. minutu utakmice, lepim sportskim gestom za šta je dobio aplauz preko 300 navijača ali i klupe gostujuće ekipe. Naime, u situaciji kada je imao otvoren put ka golu golmana Pavlovića, pri rezultatu 3:2, Vukojević je umesto da krene i eventualno postigne pogodak odlučio da loptu izbaci iz igre jer se u tom trenutku jedan igrač gostiju nalazio na parketu žaleći se na povredu.