Rekordan broj pasa rase dogo argentino na Državnom prvenstvu u Velikoj Kopašnici kod Leskovca

Sedamnaesto po redu Prvenstvo Srbije u takmičenju pasa rase dogo argentino održano je danas u selu Velika Kopašnica kod Leskovca, uz,  kako je rečeno, rekordan broj ovih prelepih ljubimaca, čak 93 psa iz zemlje i inostranstva.

Ovo je drugo po redu državno prvenstvo za dogo argentino u leskovačkom kraju, budući da je jedno već održano 2014. godine na Pašinoj česmi. Na ovom prvenstvu, lepotu i gracioznost ovih uglavnom belih pasa ocenjivale su sudije iz Argentine, postojbine rase dogo argentino.

Takmičenje je otvorio gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, uz ocenu da ova rasa predstavlja pravi užitak za ljubitelje pasa, bez obzira na godine:

„Ovde se okupio veliki broj dece, što me posebno raduje, imajući u vidu da simpatije prema životinjama razvijaju osećaj odgovornosti i uče ih da budu bolji ljudi. Pas je član porodice koji pruža bezrezervnu ljubav, a toga nikada nije previše „, kazao je.

Ovakvi skupovi, dodao je, podsticaj su svima da cenimo i poštujemo ne samo lepotu pasa, već i lepotu različitosti i ljubav koju nesebično pružaju.

Rezultati državnog takmičenja u selu kraj Leskovca biće poznati tokom dana.

InačeInače dogo argentino je rasa nastala ukrštanjem više drugih pasa i, kako ga opisuju ljubitelji životinja, veoma je inteligentan, hrabar i sa odlično razvijenim njuhom. Međutim, u nekim evropskim zemljama svrstava se među potencijalno opasne pse.

Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!

Pretplati se
Obavesti o

Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila: Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije portala juGmedia. Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Molimo čitaoce portala juGmedia da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila. Takođe je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.

1 Komentar
Najstarije
Najnovije
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare
Klasa
21.06.2025. 20:31

JA ZNAM KO CE DA POBEDI NA TOJ IZLOZBI!!!