Rukometaši Dubočice poraženi na svom terenu od Metaloplastike

Rukometaši Dubočice 54 Leskovac izgubili su večeras na svom terenu od rukometaša Metaloplastike rezultatom 29:35 u 4. kolu plej of-a ARKUS lige. Ekipa iz Šapca upisala je četrvtu pobedu i sa 8 bodova trenutno je druga na tabeli, odmah iz Vojvođana koji imaju isti broj bodova.

Leskovački rukometaši zabeležili su večeras drugi uzastopni poraz i sa jednom pobedom i dva osvojena boda, pretposlednji su na tabeli.

Naši superligaši nisu mogli da pronađu način da dođu do pobede na svom terenu, jer je protivnik pored bolje odbrane imao i bolje napade.

U prvom poluvremenu, Leskovčani su pokušavali da dođu do vođstva, ali im to bivši prvaci Evrope i SFRJ-a nisu dozvoljavali.

Već u 18. minutu imali su gosti 8 golova prednosti i činilo se kao da je utakmica već rešena.

Zatim su usledili golovi sa obe strane, ali Dubočica je bila nemoćna da uzvrati odličan napad i igru Metaloplastike, i na odmor su otišli sa rezultatom 11:19.

Početak drugog poluvremena obeležio je odličan start Leskovčana, koji iz minuta u minut nizali golove i uspeli da smanje razliku na samo 4 gola prednosti.

Ipak, Metaloplastika je uzvraćala udarac i nije dozvolila da domaćini preuzmu vođstvo ni u jednom trenutku.

Poslednjih 20 minuta meča bili su najuzbudljiviji deo utakmice, kada je postojala šansa da Dubočica možda i dođe do trijumfa, ali nikako nisu mogli da pronađu rešenje kako da se odbrane od protivnika, pa im je jedino preostalo da smanje razliku.

Među rukometašima Leskovčana najbolji je bio Andrija Atanasković koji je postigao 6 golova, zatim Vanja Nikolić i Nikola Cvetković koji su zatresli protivničku mrežu po 5 puta.

U 5. kolu Dubočica gostuje u Kragujevac gde će narednog vikenda igrati protiv ekipe „Radničkog“, koja se nalazi na 6. mestu na tabeli sa istim brojem bodova i pobeda kao i Leskovčani.