PRVA RUKOMETNA LIGA ZA ŽENE – ISTOK

Rukometašice Radana pobedile rivalke iz Boljevca sa 24:14 ( 8:7)

Osokoljene pobedom u prvom kolu na gostovanju u Prokuplju, rukometašice Radana predvođene trenerom Zoranom Stankovićem, i u drugoj utakmici ovog kola igrale su na visini zadatka i sa čak deset golova rzalike porazile gošće iz Boljevca.

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba. Nije bilo mnogo golova, ali viđene su dobre akcije oba tima. Na odmor se otišlo sa golom prednosti (8:7) u korist domaćina.

U drugom poluvremenu domaće rukometašice su se razigrale, postigle duplo više golova nego u prvom, čak 16 pogodaka. Briljirale su kad je reč i o relizaciji: najbolji pojedinac utakmice Marijana Krtsić sa 10 i Marta Stanković sa 7 pogodaka. U odbrani su pre sviih istakle Tomovićeva, Stošićeva i golmani Marjanovićeva  i Denčićeva  koje su uspele da odbrane nekoliko sedmeraca i tako reše pitanje pobednika.

Utakmica je, inače, bilakvaltetna, fer i korektna sa obe strane.

Igrač utakmice: Marijana Krtsić ( Radan)

PRVA RUKOMETNA LIGA ZA ŽENe –ISTOK

Lebane: Hala sportova kraj Jablanice: Gledalaca 300. Sudijski par: Vlda Mitić (Niš)- Stevan Petković (Leskovac). Sedmerci: Radan 3(2), Rtanj 5(2). Isključenja: Radan 14 min.  Rtanj 18 minuta.

RK RADAN: Krstić 10, Stošić  3, Natalija Stanković 2, Stojanović , Mladenović, Marković , Anastasija Stanković, Tomović – 2, Anđela Stoiljković, Denčić, Marta Stanković 7, Mitrović, Natalija Stoiljković, Marjanović.

RK RTANJ: Ćorović 1, Marinković 1, Kovačević, Krstić, Aleksić 2, Miladinović 6, Petrović , Stojanović 3, Blagojević , Savić 1, Rajković , Abramov.