Na osnovu nedavne vesti o smanjenju cena proizvoda u trgovinama, predsednik Demokratske Unije Roma Salih Saitović argumentovano demantuje navode o tome da su aktuelna sniženja direktna posledica ekonomskih mera države.
„Prvo, važno je napomenuti da smanjenje cena u trgovinama ne može se pripisati isključivo jednoj osobi ili političkoj inicijativi. Ekonomija je složen sistem u kojem na cene utiču različiti faktori, uključujući globalne tržišne trendove, troškove proizvodnje, ponudu i potražnju”, kaže Saitović.
„Smanjenje cena može biti rezultat konkurencije među trgovcima, sezonskih popusta ili promena u potražnji, a ne nužno i direktnih mera vlasti. Drugo, u trenutnim okolnostima, kada se suočavamo sa inflacijom i povećanjem troškova života, važno je biti oprezan s tvrdnjama koje mogu dovesti do pogrešnog tumačenja stvarnosti. Građani Srbije zaslužuju tačne i objektivne informacije koje će im pomoći da pravilno razumeju ekonomske prilike”, istakao je Saitović.
„Smanjenje cena na kratki rok može imati negativan uticaj na kvalitet proizvoda i održivost poslovanja trgovaca, što može dovesti do novih problema na tržištu.
Uzimajući sve ovo u obzir, pozivam sve građane da sa rezervom primaju ove informacijama i da se oslanjaju na činjenice, a ne na političke narative.
Naša stranka se zalaže za transparentnost i odgovornost u vođenju ekonomskih politika i verujemo da je važno pružiti građanima prave informacije koje će im pomoći da donesu informisane odluke”, zaključio je Saitović.
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!