PIROT – Posle kupovine tri prozvodne hale od strane slovenacko-engleske firme AHA Mura, u pirotskoj Industriji odece Prvi maj ostalo je jos 830 radnika kojima ce biti ponudjen socijalni program a kupcima preostali deo neprodate imovine.
Reč je o hali Trikotaže, prodajnoj mreži i hotelu Stadion u Pirotu. Posle ostavke generalnog direktora Veljka Krstića koji je prešao kod novog poslodavca, doskorašnji dugogodišnji predsednik Samostalnog sindikata fabrike Zoran Živković je imenovan za v.d. direktora “Prvog maja“.
Živković izjavio je da bi već 7. februara počelo izjašnjavanje radnika o socijalnom programu.
„Dokumentacija oko izjašnjavanja radnika potom se dostavlja Vladi na usvajanje. Nadamo se da će se krajem februara ili početkom marta socijalni program realizovati. Radnicima se na ime socijalnog programa nudi 10 prosečnih zarada, 300 evra po godini staža, dve godine do penzije i 2 do 5 godina do penzije.Radnici će se sami izjasniti koja im od tih opcija odgovara“, kazao je Živković.
(Kraj)
Pratite JuGmedia portal na društvenim mrežama Facebook, Instagram, TikTok i X (Twitter)!
Budite uvek u toku dešavanja!